Az államtitkár a Herenden tartott sajtótájékoztatón elmondta: a nemzetközi hírű cég szeptemberben adott be kérelmet az Állami Foglalkoztatási Szolgálat kezelésében lévő, "A munkahelyek megőrzésért" elnevezésű, tízmilliárd forint keretösszegű kiírásra. A pályázatot a munkaügyi miniszter október végén nyilvánította nyertesnek a szakértői csoport javaslata alapján. A program forrása a Munkaerő-piaci Alap foglalkoztatási alaprészének központi kerete, a nyertesek eddig összesen 3,1 milliárd forintot kaptak kézhez.
A veszprémi kistérség vállalkozásai közül 18 vállalkozás részesült támogatásban, összesen mintegy 288,1 millió forint értékben, amellyel 1027 munkavállaló munkahelyének megtartása vált lehetővé. A pályázóknak vállalniuk kellett, hogy megtartják a benyújtást megelőző havi átlagos statisztikai állományi létszámukat, így összességében 1479 munkahely őrződik meg a kistérségben.
Simon Gábor közölte, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. kapta a kistérségben legnagyobb mértékű támogatást, mintegy 203 millió forintot, amellyel 867 munkavállaló munkahelyét lehet megtartani. A zrt. vállalta, hogy a teljes statisztikai állományi létszámát megtartja, és így mind a 919 munkavállaló munkahelye stabilizálódik. A manufaktúrában a helybeli lakosokon kívül Veszprémből és környékéről is jelentős számban dolgoznak.
A cég ezt megelőzően az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány (OFA) 7,3 milliárd forintos keretösszegű munkahelymegőrző programjai révén is kapott támogatást. A februári elbírálást követően 842 fő munkahelyének megtartása érdekében három hónap alatt összesen mintegy 217 millió forint támogatásban részesült. Mindkét program döntő mértékben járult hozzá a cég stabil működéséhez. A veszprémi kistérségből tíz vállalkozás nyert az OFA pályázatain összesen 330 millió forint értékben. Így 1274 munkavállaló munkahelye kapott közvetlen támogatást, közvetetten pedig összesen 1731 álláshely maradhatott meg.
A kormány munkahelymegőrző pályázatokra eddig közel 48 milliárd forintot hirdetett meg, ebből összesen mintegy 7 milliárd forint kifizetése már megtörtént. A válság kirobbanása óta megtett foglalkoztatáspolitikai intézkedések igazolják a kormány erőfeszítéseit, hiszen mostanáig körülbelül 90 ezer ember állásának megtartásához tudott érdemben hozzájárulni. A különböző kormányzati intézkedéseknek köszönhetően jelentősen csökkent a regisztrált álláskeresők növekedési üteme.