3p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Könnyű a nehézségekre hivatkozva elnapolni az álláskeresést. Amennyiben nincsenek alapvető anyagi gondjaink, és napi létfenntartásunkat valamilyen forrásból biztosítani tudjuk, sok esetben elodázzuk a munkakeresést.

4. Túl jó az állás

Ide úgysem vesznek fel. Magasak a kritériumok, biztos nyelvtudást várnak, komoly referenciákat. El sem küldjük a cv-nket, csak a kudarcainkat halmozzuk.

Nem így van: tapasztalatnak a mi szintünknél feljebb levő állások interjúi sem lesznek rosszak. Bár valóban nem érdemes egy közvetítő cég minden hirdetésére jelentkezni, mert ezzel garantáltan rossz benyomást keltünk, az máris sikerélmény, ha legalább az interjúig eljutunk.

5. Túl rossz az állás

Keveset fizetnek, kiesnek a városból, nem megfelelő a közlekedés, vidéken van. Belvárosban van, úgyhogy rossz a levegő. Egy szinttel lejjebb van a pozíció, mint a mi legutolsó munkahelyünk. Nem tudnánk kihasználni a tárgyalási tapasztalatainkat, sales tapasztalatainkat, informatikai tapasztalatainkat. Kreatív, szabad, fiatalos munkahelyet szeretnénk.

Nem így van: a nem túl jó munkahely jobb a semmilyen munkahelynél. A szakemberek azt tanácsolják, addig ne lépjünk egy állásból, amíg nincs biztos helyünk egy másik cégnél. Sokkal jobb pozícióból, jobb lelkiállapotban indulunk neki a keresésnek, ha nem vagyunk hosszabb ideje munkanélküliek.

6. Belépünk az EU-ba

Úgyis belépünk az Unióba, és akkor bővül a piac, több állás lesz, remek külföldi munkahelyek várnak ránk, a hazai fizetések többszörösével.

Nem így van: az EU-ba való belépéssel bővülnek a lehetőségek, egyben megjelenik a konkurencia is. Más csatlakozó országokban is nagyszámban vannak gyorsan reagáló, felkészült jelentkezők, akik adott esetben kiüthetnek minket az uniós piacon.

7. Nem megfelelő a szituáció

Egyetemi állásbörzén mindenki ott tolong. Az újsághirdetésre százak jelentkeznek. A fejvadász cégek úgysem hozzák nyilvánosságra a legjobb ajánlataikat. A zsíros állásokat az ismerőseik alá tolják.
Cégek email címére nem küldjük el magunktól az önéletrajzunkat, mert csak magunkat hozzuk kellemetlen helyzetbe, és úgysem válaszolnak.

Nem így van: a börzéken szinte kisebbségben vannak a diákok, mert sokszor feleslegesnek tartják, hogy előrelátóan a karrierjükkal foglalkozzanak. A hirdetések igen jelentős közvetítő csatornái az álláspiacnak. A fejvadász cégeknek az az érdekük, hogy jó szakembereket találjanak a megbízóiknak, és nem az, hogy a barátaiknak segítsenek elhelyezkedni. A cégeknél sem reménytelen a helyzet.

A többhetes, többhavi kiesések alatt sok lehetőségtől esünk el, emellett 'kijövünk a gyakorlatból': elvesztjük a lendületünket. Akár perceken is múlhat, hogy egy emaillel, egy telefonhívással, egy többszöri érdeklődéssel megelőz minket a konkurencia.
Valahol biztos szükség van ránk, de nekünk kell megkeresnünk az ideális munkahelyet, hiszen az nem fog vadászni ránk.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!