Az MVM vezetése emlékeztet arra, hogy az idén év elején az állami tulajdonú cég kapott lehetőséget az ELMŰ Nyrt. 10,54 százalékos, a Fővárosi Önkormányzat tulajdonában lévő részvénycsomag megvásárlására, miután a legkedvezőbb ajánlatot tette a részvénycsomag értékesítésére kiírt pályázaton. A jelen részvényvásárlás ezen folyamatba illeszthető akvizícióként értékelhető.
Az MVM csoport 2008. november 7-i közgyűlésén elfogadott, módosított üzleti stratégia kiemelt célként jelöli meg a hazai tulajdonú cégcsoport számára, hogy a villamosenergia-ellátás teljes vertikumában vállaljon szerepet olyan akvizíciók és befektetések révén, amelyek növelik a cégcsoport tulajdonosi értékét.
A stratégia kiemelt célterületként jelölte meg ezen belül a közvetlen fogyasztói értékesítésben, az elosztói engedélyesek körében történő részesedés növelését. A módosított stratégia - a jelen gazdasági helyzetben elvárható felelős üzleti magatartásra is tekintettel - elsődleges célterületként jelölte meg a hazai energetikai befektetéseket.
Figyelembe véve a jelenlegi hektikus tőzsdei ármozgásokat, valamint az áramszolgáltatói szektor kiemelkedően jó nyereségességét, a jelenlegi akvizíció kifejezetten kedvező lépés üzleti értelemben az MVM számára - olvasható a közleményben.
Az MVM megítélése szerint a sikeres befektetésre további garancia a többségi tulajdonossal a korábbi években kialakított kiváló szakmai kapcsolat.
Az MVM már évek óta eredményesen működik együtt az RWE-EnBW konzorciummal, hiszen a Mátrai Erőmű Zrt.-ben a többségi tulajdonos német befektetők mellett 25 százalék +1 szavazat kisebbségi tulajdonnal rendelkezik. Hasonló tulajdonosi szerkezet jött létre az év eleji ELMŰ kisebbségi pakett megszerzését követően is.
Magyarországon az RWE-nek részesedése van a Mátrai Erőmű Rt.-ben, az ELMŰ-ben, az ÉMÁSZ-ban, a Fővárosi Gázművekben, a Ddgáz Rt.-ben, a TI-gázban. A magyar árampiacon a német E.ON és az RWE részesedése közel 90 százalékos.