A Magyar Közlöny legfrissebb számában szereplő kormányhatározat szerint 600 millió forinttal fogják segíteni a paksi labdarúgást. A Duna-menti település csapatának a stadionja fog ebből az összegből épülni. Az lassan megszokottá válik, hogy százmilliók és milliárdok repkednek, hogy egyik vagy másik hazai csapatnak a stadionja minél előbb nemzetközi színvonalú legyen. Hogy aztán az elkészülő arénák később konganak az ürességtől, és a fenntartásuk is súlyos összegeket emészt fel, az úgy tűnik, jelenleg nem érdekli a döntéshozókat. A mostani paksi stadionépítésre átcsoportosított pénznek ugyanakkor ad némi pikantériát, hogy az összeget eredetileg egészen más célra szánták. A kormány 1720/2016. számú határozata szerint ugyanis a 600 millió forint forrás egyszeri átcsoportosítását a Paks II Atomerőmű Fejlesztő Zrt. tőkeemelése jogcím terhére kell megtenni. Vagyis eredetileg az atomerőmű bővítésére szánt pénzből lesz stadion.
3,7 milliárdból épült a "felcsúti ékszerdoboz"
A Pask FC otthonául szolgáló létesítmény története az Átlátszó korábbi írása szerint kalandos volt, a cikk szerint két éve még meg akarta fojtani a helyi focit az Orbán-rendszer. Április végén ugyanakkor bejelentették, hogy megkezdődnek a munkák az NB I-es Paksi FC Fehérvári úti stadionjában.
A 4500 férőhelyes paksi stadion beruházás költségvetését 1,4 milliárd forintra tervezték, amely viszonylag szerény beruházást jelent. Összehasonlításként érdemes megemlíteni az MTK stadionját, amely 5300 férőhelyes és 8 milliárdért épült, de a paksinál kisebb, Pancho Aréna, amely 3500 néző befogadására alkalmas is 3,7 milliárd forintba került.
Kisvárdán 1,5 milliárdból épül stadion
Paks stadionjának 1,4 milliárdos költségvetését részben az állam állja, amely 800 millió forintot ad a beruházáshoz a három éve indult Nemzeti Stadionfejlesztési Program keretében, míg 600 millió forint előteremtését a helyi önkormányzat vállalta.
A közlönyben megjelent határozatból nem derül ki, de feltételezhető, hogy a 600 millió forintos juttatás az eredetileg jóváhagyott 800 millió forintos állami vállalás keretében kerül a projektbe. Persze a hazai sportberuházásoknál, legyen szó stadionokról vagy éppen versenyuszodáról többször előfordult, hogy a költségvetést módosítani kellett (felfelé). Így akár még az is kiderülhet a jövőben, hogy a paksi stadion az eredetileg tervezett összegnél drágább lesz.
mfor.hu