A horvát közszolgálati televíziónak a horvát tőkepiaci felügyelet (HANFA) megerősítette, hogy levélben fordultak hozzájuk az INA szakszervezeteitől és üzemi tanácsától. Ebben azt teszik szóvá, hogy az olajtársaság igazgatósága azt a kitételt, hogy elfogadhatónak tartják a Mol által kínált árat, nem egyeztette a dolgozók képviselőivel.
Ez a rész utólag került be az értékelésbe - amelyet a részvénytársaságok felvásárlásáról szóló törvényben foglaltak szerint fogalmaztak meg a cégnél -, és mindezt dokumentumokkal is bizonyítani tudják. A dolgozói képviseletek ugyanis éppen ellenkező véleményen vannak, keveslik a 2800 kunás árajánlatot.
A Javno hírportálnak az INA egyik szakszervezete, a SING vezetője úgy nyilatkozott: a birtokukban lévő száz INA részvényt nem hajlandók ezen az áron eladni. Bozo Mikus megítélése szerint legalább 5000 kunát kellett volna kínálni az értékpapírokért, mert ez tükrözné a cég valódi értékét.
A szakszervezet vezetője hiányolta, hogy a Mol nem közölte még, miként gondolkodik foglalkoztatási kérdésekről, a gázszektorról és hogy az INA-n belül a horvát marad-e a hivatalos nyelv.
Fő problémának azt tartja a SING vezetője, hogy a kormány és a háborús veteránok birtokában összesen több mint 50 százaléknyi INA-tulajdon van, a döntés tehát az ő kezükben van, a kisrészvényesek ezt nem tudják befolyásolni. Hozzátette, hogy a szakszervezet tagjai saját maguk döntik el, hogy elfogadják vagy elutasítják-e a Mol 2800 kunás vételi ajánlatát.
Közben a horvát központi elszámolóháznál (SDA) némileg emelkedett a vételre felajánlott részvények száma. Az SDA honlapjának adatai szerint csütörtökig - vagyis a nyilvános ajánlattétel megjelenésétől számított kilencedik munkanapig - 3320 részvényt kínáltak megvételre tulajdonosaik.
A piacon jelenleg mintegy hárommillió INA részvény forog, az ajánlattételi időszak első hetében 715-öt ajánlottak fel a részvénybirtokosok a megajánlott 2800 kunás áron. Az elszámolóháznál arra számítanak, hogy igazi roham majd a 28 napos időszak utolsó tíz napján várható.