A Samsung Electronics például minden idők legnagyobb profitját zsebelhette be a szeptemberrel végződött harmadik negyedben a memóriachipek árának emelkedése, illetve a televíziók és a mobiltelefonok keresletének élénkülése miatt. A lapos képernyőjű televíziók piacán világelső dél-koreai csoport adózott eredménye 3,72 ezer milliárd wonra (2,1 milliárd euróra) nőtt az egy évvel korábbi 1,22 ezer milliárdról. A bevétel 29,1 százalékkal 24,86 ezer milliárd wonra emelkedett. A társaságnál arra számítanak, hogy folytatódik a kedvező irányzat, s jövőre a profit meghaladhatja az ideit.
A Samsung egyik legfőbb versenytársa az LCD kijelzők piacán, az LG Display rekord forgalomról, és adózott eredményének 90 százalékos növekedéséről számolt be, a LG Electronics minden idők legnagyobb bevételére tett szert a televíziók és mobilkészülékek értékesítésében.
A Panasonicnak is sikerült visszatérnie a nyereséges zónába a második negyedévben, miután az előző ciklusokban még veszteséges volt: az üzemi eredmény 49,1 milliárd jen volt július-szeptember között, adózás után 6 milliárd jen profitja keletkezett. Bár mindkét adat jóval elmarad az egy évvel korábbitól, a társaság az év egészében lényegesen kisebb veszteségre számít, mint korábban: 140 milliárd jenre az előzőleg jósolt 195 milliárd helyett, az üzemi eredmény pedig 120 milliárd jen körül fog alakulni a tervezett 75 milliárd helyett a márciussal végződő üzleti évben.
Lefelé, a korábbi 110 milliárd jenről 60 milliárdra módosította éves veszteség előrejelzését a Sony is, mivel már látja a kibontakozás jeleit. Annak ellenére változtatott várakozásain, hogy működése még veszteséges volt július-szeptember között.
MTI/Menedzsment Fórum