3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Mol a lengyel olajipari vállalattal, a PKN Orlennel való összeolvadást mérlegeli - írja a Gazeta Prawna lengyel napilap magukat meg nem nevező Mol-forrásokra hivatkozva. A magyar olajipari társaság kommunikációs igazgatója nem kívánt reagálni az értesülésekre.

A Mol ezek szerint a PKN Orlennel való egyesülést jobb megoldásnak tartaná, minthogy a vállalat az osztrák OMV-nek, a Molban való részesedését nemrégiben növelő osztrák olajipari vállalatnak a kezébe kerüljön.

A Mol-PKN Orlen fúzió ötlete mint a regionális szintű konszolidáció eszköze már négy évvel ezelőtt is felmerült, akkor, amikor a két olajipari cég partneri megállapodást kötött.

Ferencz I. Szabolcs, a Mol-csoport kommunikációs igazgatója a PKN-nel való tárgyalásokkal kapcsolatos kérdésre az MTI-nek elmondta: a Mol nem reagál piaci pletykákra. Ugyanakkor elmondta, hogy egy lengyel lap teoretikus kérdésére kifejtette: elég ésszerűnek tekinthető a jövőbeni együttműködés a két vállalat között, mivel különböző területeken, egymást át nem fedő területeken tevékenykednek.

Egy 5-10 évet átfedő együttműködés lehetősége a Mol számára általában fennáll, erre utalt a magyar társaság elnöke, és az OMV általi "erőltetett" konszolidációs lépések után az együttműködés akár hamarabb is kezdetét veheti - jegyezte meg az igazgató.

Az OMV saját magát tartja a Mol megfelelő partnerének

A tekintélyes német üzleti-politikai napilapnak, a Handelsblattnak adott hétfői nyilatkozatában az OMV vezérigazgatója, Wolfgang Ruttenstorfer arra a kérdésre, hogy a Molnak milyen előnye származna az OMV-vel való partneri viszonyból, a vezérigazgató hangoztatta: "együttesen jelentősen nagyobb projektekbe kezdhetnénk." Az összefonódás - mint fogalmazott - jelentős szinergiákat szabadíthatna fel. Ezen kívül pedig az orosz kőolajtól való függőség a Mol számára is egyfajta kockázatot jelent.

A Molban való, jelenlegi 18,6 százalékos részesedéssel kapcsolatban a vezérigazgató kijelentette: "Pozíciónk rendkívül jó. Mi vagyunk a legerősebb részvényes a vállalatban. Ahelyett, hogy a Mol tárgyalásokat kezdett volna velünk, a vállalat most láthatóan arra kényszerül, hogy sajátrészvényt vásároljon. Jelenleg a Mol-részvények gyakorlatilag egyharmadával maga a vállalat rendelkezik, s tulajdonképpen nyilvános vételi ajánlatot kellene tennie. Ilyen körülmények között a piac feladata az, hogy feltegye a kérdéseket" - mondta az OMV vezérigazgatója a Handelsblattnak.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!