Az amerikai anyavállalat, továbbá a potenciális befektetők, valamint a német kormány szükséges megállapodását az előzetes remények ellenére a csütörtök hajnalig tartó válságtanácskozáson meghiúsította az, hogy az General Motors, illetve az amerikai fél 300 millió eurós pótlólagos követeléssel állt elő. Az Opelnek áthidaló pénzügyi segítséget kínáló, s ebből a célból 1,5 milliárd eurót felajánló német kormány miniszterei közölték, hogy ezt elfogadhatatlannak tartják, s az amerikai illetékeseket követelésük átgondolására szólították fel.
A berlini kormány ugyanakkor az Opel megmentése előfeltételének tekinti azt is, hogy ugyancsak a hét végére előzetes megállapodás szülessen a potenciális befektetőről. Ezek köre a korábbi négyről kettőre szűkült, s az Opelért már csak az olasz Fiat és a kanadai-osztrák beszállítói-alkatrészgyártó cég, a Magna van versenyben. Értesülések szerint a Magna van előnyösebb pozícióban, mert állítólag felajánlotta a pótlólagos amerikai pénzügyi követelés átvállalását.
A berlini külügyminisztérium közleménye szerint Frank-Walter Steinmeier külügyminiszter telefonon kérte amerikai kollégáját, hogy járjon közbe az Opel megmentése, illetve az ehhez szükséges amerikai kormányzati támogatás megszerzése érdekében.
A német és az amerikai kormánynak együtt kell működnie annak érdekében, hogy biztosítani lehessen a General Motors, illetve a GM európai üzemeinek szétválását - hangoztatta a német miniszter. Értesülések szerint Hillary Clinton ígéretet tett arra, hogy pénzügyminiszter kollégájánál, Timothy Geithnernél közben jár az Opel ügyében.