Az Equilor elemzését ismertető csütörtöki közleményben hangsúlyozzák: az MVM nagyobb horderejű értékpiaci bevezetése - a jelenlegi kedvezőtlen gazdasági környezet és hangulat ellenére is - felkelthetné az olyan nagy nemzetközi vagyon- és alapkezelők figyelmét, amelyek defenzív stratégiát követve, nagy kapitalizációjú közszolgáltatók részvényeibe fektetik az általuk kezelt vagyont.
Az elemzés készítői abból az előrejelzésből indulnak ki, hogy a következő években a megújuló energiaforrások mellet az atomenergia válhat Magyarország energiastratégiájának súlyponti elemévé. Ebben a stratégiában pedig kiemelt szerep juthat az MVM-nek is - fűzik hozzá.
Arra számítanak, hogy a villamosipari társaság hosszú távon is többségi állami tulajdonban marad, így egy esetleges kibocsátás során is csak az MVM kisebbségi részét ajánlják fel megvételre.
Az Equilor elemzői ugyanakkor megjegyzik, hogy a társaság tőzsdei bevezetésének politikai vonzatai is vannak, a kormány ugyanis a magyar tőkepiac fejlődése iránti elkötelezettségét demonstrálhatná az MVM tőzsdei megjelenésével.
Hozzáteszik: a 2010-es parlamenti választásokat követően akár az egész koncepció is megkérdőjeleződhet, mivel kérdéses, hogy az új kormány milyen állásponton lesz az MVM tőzsdére vezetéséről.