A gyanú szerint Rényi-Vámos Krisztina, a BA Zrt. és Sziebert György, a BKV jogi igazgatója (korábban ő is a BA Zrt. jogi igazgatóságán dolgozott Rényi-Vámos mellett) túlárazott vagy fiktív szerződéseket kötött ügyvédi irodákkal és más cégekkel, s a jelentősen túlárazott szerződések után kenőpénzt kaptak vissza.
A BA Zrt.-nél közösen kifejlesztett pénzszerzési technikát Sziebert magával vitte a BKV-hoz, ahol a gyanú szerint több olyan céget is "kölcsönösen előnyös" szerződéshez juttatott, amelyekkel még a BA Zrt.-s időszakában alakított ki korrupt kapcsolatot. A visszaélések kezdete feltételezhetően 2005-2006-ra nyúlik vissza.
Az RRI nyomozói titkos adatszerzés keretében közvetlenül kaptak információt arról, hogy is zajlott mindez a repülőtéren. Az utalás napján Sziebert György - ő volt a páros pénzbeszedésért felelős tagja - felvette a kapcsolatot az adott ügyvédi irodával vagy a zsíros megrendeléshez juttatott céggel, és közölte, hogy "a pénz ma elment, úgyhogy hamarosan találkoznunk kellene, és rendezni a mi dolgunkat is". Az RRI szerint egyes esetekben milliókat, máskor pár százezer forintot kellett visszajuttatni Sziebertéknek.
A páros kapcsolata ugyanolyan szoros maradt azután is, hogy Sziebert a BKV jogi igazgatója lett, mint korábban. Naponta 15-20 telefont is váltottak, gyakran személyesen találkoztak, szinte mindenben egyeztettek. Sokszor Sziebert György intézte a BA. Zrt. ügyeit is, Rényi-Vámos Krisztina felkérésére, áll a Népszabadság cikkében.
Mint arról korábban beszámoltunk, Sziebert Györgyöt 2009. december elején fogta el a rendőrség egy III. kerületi bevásárlóközpont mélygarázsában, amint mintegy 10 millió forint összegű "kenőpénzt" vett át egy, a BKV Zrt.-vel szerződésben álló cég munkatársától. A Népszabadság szerint Sziebert azzal védekezik, hogy az nem kenőpénz, hanem baráti kölcsön volt. Az RRI emellett akkor őrizetbe vette Rényi-Vámos Krisztinát is: mindkettejük ellen eljárást indított bűnszövetségben elkövetett vesztegetés, hűtlen kezelés és más bűncselekmények miatt.