4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kedden nyitotta meg hazánkban Európai Üzleti Szolgáltató Központját a világ egyik legnagyobb olajtársasága. Az eseményt követően a cég vezetői az mfor.hu kérdésére elmondták: a döntés előtt több lehetőséget vizsgáltak, többek között London és Párizs ellenében döntöttek Budapest mellett, a régiós versenytársak közül pedig magunk mögé utasítottuk Lengyelországot és Csehországot. Mfor.hu-tudósítás.

Nyolc hónapja jelentette be a BP, hogy Budapestre hozza Európai Üzleti Szolgáltató Központját, majd kedden a megnyitóra is sor került. A tervek szerint 2012-re ezer embernek ad majd munkát a központ, ezzel a cég az egyik legnagyobb brit befektetővé válik majd hazánkban.

Egyelőre minden szép és jó

"Számos helyszínt megvizsgáltunk a kiválasztáskor: egyrészt olyan városokat, ahol már jelen van a BP, mint például London, Párizs vagy Madrid, másrészt pedig a közép-kelet-európai régió feltörekvő országait. Ebben a vizsgálatban Magyarország jött ki elsőnek Lengyelország és Csehország előtt" - mondta el az mfor.hu kérdésére Richard Hookway, a BP Finomító és Értékesítési üzletágának pénzügyi igazgatója.

A szakember hozzátette: a kiválasztásban nagy szerepet játszott a munkaerő és az oktatás minősége, az infrastruktúra, a magyar kormány támogatása, valamint az, hogy már több hasonló szolgáltató központ van hazánkban, melyeknek kedvezők a tapasztalataik. Ezekben a mutatókban kiemelkedően magas pontokat kapott hazánk - vázolta fel Richard Hookway.

A kormány támogatásával kapcsolatban Varga István gazdasági miniszter a megnyitón elmondta: a kabinet anyagilag is támogatta a beruházást, annak pontos mértékét az előírt határidőn belül közlik majd a tárca honlapján.

"Az utóbbi hónapokban egyáltalán nem voltak negatív tapasztalataink Magyarországgal kapcsolatban, folyamatosan éreztük a kormány és a magyarországi befektetők segítségét" - mondta el Philip Whelan, a budapesti központ operációs vezetője. Éppen ezért a jövőben a BP mindenképpen ajánlani fogja hazánkat az üzleti partnerei számára, mint lehetséges befektetési célpontot.

Diplomás, nyelveket beszélő, tapasztalt szakemberek kellenek

A cég már most több mint száz munkatársat vett fel a központba, a tervek szerint ez a szám 2012-re meghaladhatja az ezer főt. A bővítés pontos üteme még a cégen belüli egyeztetések függvénye, de a menedzsmentnek már most vannak konkrét tervei: "Első körben 2010 végéig 500 főre bővítjük a központot, majd 2011-ben további 400 munkahelyet teremtünk" - vázolta fel Richard Hookway.

Balról jobbra: Varga István, Greg Dorey és Richard Hookway

A szolgáltató központban a közös nyelv az angol lesz, emellett a tervek szerint további 12-14 európai nyelven szolgálják majd ki a munkatársak az olajtársaság ügyfeleit.

"Olyan munakársakat várunk, akik diplomával rendelkeznek, nyelveket beszélnek és már van némi tapasztalatuk is" - mondta el a BP Finomító és Értékesítési üzletágának pénzügyi igazgatója. A cég már megkezdte a tárgyalásokat a Közép-Európai Egyetemmel (CEU) és a Corvinus Egyetemmel arról, milyen posztgraduális képzéseket tudna támogatni annak érdekében, hogy folyamatosan képezzék dolgozóikat és rendelkezésre álljon a szükséges munkaerő.

A szolgáltató központok paradicsoma lettünk

"A BP döntése beleillik a kormány gazdaságfejlesztési koncepciójába, a külföldi befektetések mindig kiemelten fontosak voltak számunkra" - mondta el a keddi eseményen Varga István fejlesztési és gazdasági miniszter. A szolgáltatóközpontok a válság ellenére is dinamikusan fejlődnek hazánkban, ennek köszönhetően napjainkban már több mint 14 ezer embernek adnak munkát.

A miniszter szerint a BP döntése kiváló bizonyítéka annak, hogy a cég helyi szervezete jól lobbizott, illetve hogy hazánk még mindig kiemelkedően vonzó célpont a külföldi cégek számára.

Újságírói kérdésre Varga István elmondta: jelenleg is 10-15 futó projekt van a minisztériumban, melyek további külföldi befektetésekkel kecsegtetnek. A tárgyalások azonban még jelenleg is zajlanak az érintett cégekkel, ezért a miniszter konkrétumokat nem kívánt elárulni.

"A legutóbbi adatok szerint a brit cégek a negyedik legnagyobb befektetők Magyarországon, a beruházások mintegy 10 százalékát teszik ki" - mondta el Greg Dorey, az Egyesült Királyság budapesti nagykövete. A mostani beruházással ebben a sorban a BP a legnagyobbak közé emelkedik, korábban a szigetország cégei közül a Vodafone és a Diageo voltak a legnagyobb befektetők hazánkban.

Beke Károly

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!