Nemes Gábor elmondta, miután múlt csütörtökön megtették sztrájkfelhívásukat és ezzel egy időben egyhetes kollektív munkaügyi vitát is kezdeményeztek, a törvények értelmében ez idő alatt bármikor lehet egy legfeljebb kétórás figyelmeztető sztrájkot tartani. Mint hozzátette: ezt nem kell előre bejelenteni.
Nemes Gábor szólt arról is, hogy a hétfői tárgyaláson sem történt előrelépés az idei béremelésről folytatott tárgyaláson. A munkáltató továbbra is ragaszkodik az idei 3, míg a buszos szakszervezetek a 8 százalékos béremeléshez.
Az MTI kérdésére a szóvivő elmondta: kevés annak az esélye, hogy ezen a héten sztrájkba lépjenek követeléseik eléréséért.
Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke elmondta, hogy a hétfői tárgyaláson a kötöttpályás (HÉV, metró, villamos) szakszervezetek is kollektív munkaügyi vitát kezdeményeztek a munkáltatónál, ami azt jelenti, hogy a cég vezetőségének tárgyalási kötelezettsége van egyhetes időtartamra.
A szakszervezeti vezető szerint erre azért volt szükség, mert tapasztalataik szerint a munkáltató "időhúzásra játszik". Mint hozzátette: ha ez továbbra is így folytatódik, elképzelhető, hogy ők is sztrájkot jelentenek.
A kötöttpályás szakszervezetek a buszosokkal szemben 7,5 százalékot követelnek idei bérfejlesztésként.
A BKV Zrt. az MTI-nek küldött közleményében tudatta: a felek között a még elégséges szolgáltatásról a technikai jellegű egyeztetések folytatódtak, a 11 szakszervezet és a menedzsment mindkét témában kedden tovább folytatja a tárgyalást, szerdától pedig kollektív munkaügyi egyeztetés keretében folytatódik majd a 2009-es bérvita.
A BKV közlése szerint igyekeznek mielőbb kompromisszumot kötni a 28 szakszervezettel, és mindent megtesznek azért, hogy elkerülhető legyen a kilátásba helyezett sztrájk.