2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Európai Bizottság (EB) bírálta a tagállamokat, amiért nem lépnek fel kellő eréllyel az internetes „támadásokkal” szemben. Brüsszel egy év haladékot ad, hogy érvényt szerezzenek a meglévő jogszabályoknak, írja a Napi Gazdaság.

Jóllehet az Európai Unió egyik legfontosabb célkitűzésének tekinti a biztonságos internet feltételeinek megteremtését, a tagállamok nem használják ki a 2002-ben elfogadott jogi kereteket, és alig indítanak eljárást a kéretlen e-mailek (spam), vírusok, különböző kémprogramok terjesztői ellen.

Pedig szakértők szerint 2005-ben az illegális internetes tevékenység okozta kár összességében legkevesebb 50 milliárd eurót tett ki. Viviane Reding, az Európai Bizottság (EB) információs társadalomért felelős tagja arra szólítja fel a tagállamokat, hogy a hatáskörök tisztázásával és a technikai lehetőségek kihasználásával egyesítsék erőiket.

Hogy a helyzet nem reménytelen, arra jó példa Hollandia. Amióta a hágai kormány keményen föllép, 85 százalékkal csökkent a spamek száma. És ehhez nem kellett különösebb beruházás: elegendő csupán öt számítógépes szakember egy alig több mint félmillió eurós számítógéprendszerrel. Persze a feladat nemcsak az állami hatóságokon múlik, hanem a szektor együttműködésén is: mennyire hajlandóak a szerverek maguktól is fellépni az illegális szoftverek, vírusok küldőivel szemben.

Brüsszel egy évet ad a tagországoknak arra, hogy érvényt szerezzenek a spam küldését is megtiltó 2002-ben elfogadott "elektronikus magánélet" (ePrivacy) direktívának, és ha továbbra is elégedetlen lesz az eredménnyel, akkor kiegészítő intézkedéseket javasol. Ezek körébe tartozhat, hogy a szolgáltatóknak kötelességük lesz értesíteni a nemzeti hatóságokat, ha tudomást szereznek honlap feltöréséről vagy a biztonsági rendszer más megsértéséről, működésük bármilyen zavaráról - áll a Napi Gazdaságban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!