A nemzetközi kongresszusi piacon egyre kiélezettebb a verseny: a top tíz szervező város között először tűnt fel Szöul és Amszterdam. A két új helyszín Koppenhágát és Lisszabont szorította ki a legjobbak közül. Eközben az élbolyban is több változás történt: a korábbi listavezetőt, Barcelonát megelőzte Bécs és Szingapúr is. Az országok listáját továbbra is Amerika vezeti, megelőzve Német- és Spanyolországot.
A magyarországi nemzetközi konferenciák iránt növekvő érdeklődést mutatja az is, hogy az államok rangsorában is sikerült előrelépni, így hazánk jelenleg már a 20. helyet foglalja el 97 rendezvénnyel. A 2004-es 80 eseményért még a 24. hely járt. A résztvevők összlétszáma tovább is emelkedhetne, ehhez azonban szükség lenne egy új, legalább ötezer fős kongresszusi központra. Az állam által is preferált létesítmény várhatóan majd a II. Nemzeti fejlesztési terv keretében valósulhat meg, uniós források segítségével.
Gyarapodnak a konferencia központok
Közben azonban több nagy projekt is elindult. A Hungexpo tulajdonosa, a GL Events nemrég megerősítette, hogy felépítenek egy olyan 8-10 ezer négyzetméteres multifunkcionális kiállítási csarnokot, amely kongresszusok megrendezésére is alkalmas lesz. Ezenkívül az Óbudai-sziget déli részén az Álom Sziget nevű ingatlanfejlesztési projektben is tervbe van véve egy ilyen típusú létesítmény-beruházás. Vidéken is egyre nagyobb érdeklődés tapasztalható, Debrecenben nemrég adtak át egy új kongresszusi központot.
Az MT Zrt. saját statisztikája szerint a minimum 50 fő részvételével zajló összes nemzetközi ülésből tavaly 340-et regisztrált az egy évvel korábbi 326 után. A konferenciák számának emelkedésével közel hasonló arányban nőtt az eseményre érkezők száma is - olvasható a Világgazdaságban.