A balatonvilágosi üdülőkomplexumra november elejéig lehetett ajánlatokat tenni, a kiírás értelmében kizárólag együttesen az Aliga I., II., III. ingatlanok tulajdonjogára, valamint az Aliga I. ingatlancsoport vagyonkezelői jogának megszerzésére lehetett benyújtani.
A vagyonkezelésbe megszerezhető ingatlanok összterülete 47 hektár. A területen 55 épület található, amelyek teljes alapterülete meghaladja a 30 ezer négyzetmétert. A pályázat sikeres lezárását követően a KVI az üdülőkomplexumot üzemeltető Club Aliga Zrt. 100 százalékos részvénycsomagjának értékesítését is tervezi - ismertette korábban a KVI.
A korábban az egészségügyi tárca vagyonkezelésében működött ingatlan tavaly került vissza a KVI kezelésébe. A KVI 2006. május 31-én meghirdette először a Club Aligát, akkor az üdülőkomplexum három részét kínálta eladásra, illetve az Aliga I. nevű rész 25 éves vagyonkezelői jogára keresett befektetőt.
A Club Aliga használati jogára szóló igényét korábban bejelentette az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ), ezt azonban a Veszprém megyei bíróság ez év februárban másodfokon is elutasította. Az EDDSZ ugyanakkor az új kiírás kapcsán azt tudatta az MTI-vel, hogy az üdülőkomplexum használati jogáról szóló peres eljárás nincs lezárva. A szakszervezet szerint megtévesztő pályázati felhívást jelentetett meg KVI, mert az idén júliusban az Európai Jogok Bíróságához fordultak a munkavállalók továbbképzési és rekreációs jogát biztosító Club Aliga használati joga miatt.
A Club Aligát a Pénzügyminisztérium októberben 5,5-6 milliárd forintért pályázaton kívül megvételre ajánlotta az elővásárlási joggal rendelkező helyi önkormányzatnak. A polgármester közlése szerint az önkormányzat a Club Aliga pályázaton kívüli ingyenes átengedését kérte, ám ezt az igényüket a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) nem fogadta el.
MTI / Menedzsment Fórum