A csütörtökön közölt, a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) alapján készült tőzsdei gyorsjelentés szerint a társaság árbevétele 34,668 milliárd forint volt a 2013. április-júniusi időszakban, szinte pontosan megegyezett a bázisidőszakival.
A harmadik negyedévi nettó eredményét elsősorban a kedvezőtlen árfolyamhatások miatt kialakult negatív pénzügyi eredmény rontotta, ezen a soron 1,5 milliárd forint veszteséget könyvelt a cég. A kilenc havi adatok viszont közel 2 milliárd forintos pénzügyi nyereséget mutatnak.
A gyógyszergyár a tavaly október 1-jén kezdődött üzleti évének első kilenc hónapjában 17,085 milliárd forint profitra és 100,43 milliárd forint árbevételre tett szert, nyeresége 1,1 százalékkal, bevétele 1,9 százalékkal haladta meg az előző évi bázist. Az első három negyedév üzleti eredménye 16,3 milliárd forint lett, 11 százalékkal kisebb az előző évinél. Az egy részvényre jutó eredmény 2194 forint volt a folyó üzleti év első kilenc hónapjában az előző évi 2170 forinttal szemben.
Az Egis belföldi forgalma a harmadik negyedévben 4 százalékkal mérséklődött, míg a kilenc havi értékesítés 21,72 milliárd forintos értéke 9 százalékkal kisebb az előző évinél. Az exportpiacokon ugyanakkor folytatódott a növekedés: a harmadik negyedévben 92,2 millió eurót ért el a kivitel, ami a bázishoz képest 1 százalékos emelkedés, az első kilenc hónap 269,3 millió eurós értéke pedig 7 százalékkal több az előző évi bázisnál.
A háromnegyedéves adatok alapján Oroszországban és a FÁK-régióban együttesen 7 százalékkal 130,1 millió euróra nőtt az árbevétel. Ezen belül az oroszországi kivitel 4, az ukrajnai 24 százalékkal bővült, az egyéb FÁK-országokba pedig 13 százalékkal emelkedett a kivitel. A kelet-európai piacon 3 százalékkal 92 millió euróra növelte kivitelét a gyógyszergyár. Az egyéb országokba irányuló gyógyszerexport 31 százalékkal 16,3 millió euróra, a hatóanyag-kivitel 10 százalékkal 30,9 millió euróra nőtt. Az Egis kilenc hónap alatt 7,9 milliárd forint beruházást valósított meg, ez 7 százalékkal kevesebb az előző üzleti év időarányos adatánál. Kutatás-fejlesztésre 9 milliárd forintot költött, ami 9,4 százalékkal több a bázisidőszakinál.
MTI