3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a Napi Gazdaság becslése szerint 155 milliárdos vagyonnal rendelkezik, így megelőzte a korábbi listavezető Demján Sándort, aki 10 milliárdot veszített, és jelenleg 140 milliárd forintnyi – döntően céges részesedést – tudhat magáénak. Az első tízben inkább csak helycserék vannak.

A Napi Gazdaság gondozásában tizedik alkalommal megjelenő, a 100 leggazdagabb magyar 2011-es listáját az idén Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója vezeti 155 milliárd forintos vagyonnal - áll az üzleti napilap csütörtökön megjelenő kiadványában. Az OTP Bank első emberének vagyona a tavalyi évhez képest közel 30 százalékos növekedést mutat.

A második helyen álló Demján Sándor vagyona 10 milliárd forinttal csökkent, a becslések szerint 140 milliárdot ér. A harmadik Várszegi Gábor ugyancsak gyarapítani tudta vagyonát az elmúlt egy évben, a Napi Gazdaság szerint 120 milliárdja lehet.

A dobogósokat Leisztinger Tamás (85 milliárd), Bige László (76 milliárd), Széles Gábor (75 milliárd), Veres Tibor (73 milliárd), Anka Márton (62 milliárd), Wáberer György (60 milliárd) és Papp Géza (47 milliárd) követi.

Papp Géza korábban nem szerepelt a listán, ő a tavaly 15 milliárd forint nyereséget elérő Olajterv-csoportban birtokol 60 százalékos részt. Mellette Gattyán György Zoltán volt magasan kezdő új szereplő a listán, a 33 milliárdos vagyona a 15. helyre predesztinálta. Őt a lap szerkesztői az egyik vezető netes szolgáltató, a Docler-csoport első számú vezetőjeként jellemezték, korábbi magyar sajtóértesülések szerint cége a világ legnagyobb online felnőtt-tartalom szolgáltatója, a Livejasmin néven futó” internetes kukkolda” révén. Az online cégtulajdonosok között tartják számon Anka Mártont, akinek LogMeIn nevű cége tovább erősödött az amerikai piacon, részvényárfolyama pedig folyamatosan kúszik felfelé.

Az első százba a 2010-es teljesítmények alapján összesen 11 új szereplő került, közülük ketten (Jámbor János és Garancsi István) már évekkel ezelőtt szerepeltek a listán. Az újak között két jászberényi "nagyágyú", Kasza Lajos és Szatmári Zoltán található − az előbbi a Jász Plasztik, az utóbbi pedig a Szatmári áruházlánc tulajdonosa. Az idei összeállítás nagy vesztesei a vörösiszap katasztrófáért felelős Mal Zrt. vállalatnak a tulajdonosai (Tolnay Lajos, Petrusz Béla és Bakonyi Árpád), akiket korábban előkelő helyre sorolt az összeállítás.

A 2011-es listába kerüléshez 4,9 milliárdos "belépési minimumot" kellett elérni. A 2002-ben megjelent első listán ez az összeg még 2,3 milliárd forint volt. A leggazdagabbak összvagyona 2011-ben 2116 milliárd volt, szemben az egy évvel korábbi 1888 milliárddal.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!