2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jelenlegi formájában csak jelentős veszteségekkel tud működni a Malév Ground Handling Zrt. Tavaly a 465 milliós tőkeemelés ellenére sem volt saját tőkéje a társaságnak és 604,6 milliós veszteséget hoztak össze.

Hiába nő folyamatosan a légiutas-forgalom a Liszt Ferenc Repülőtéren és hiába indulnak újabb és újabb városokba repülőjáratok, a Malév bedőlése után mostanra a földi kiszolgáló cég került komoly bajba.

A tulajdonosi jogokat gyakorló Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. 2016. januárjától külső szakértők és a Malév GH bevonásával átvilágítást végzett a társaságnál - derül ki Fónagy János államtitkár írásbeli válaszából, melyet Staudt Gábor képviselő "Kit terhel majd a felelősség, ha a Malév Ground Handling Zrt. csődbe kerül, és mit mondanak majd annak a 400 embernek, akinek ezzel megszűnhet a munkahelye?” című kérdésére adott. Az átvilágítás során feltárták, hogy jelenlegi formájában csak jelentős veszteségek mellett tud működni a cég, ezért reorganizációs terv készült. A vagyonkezelő ugyanakkor más lehetőségeket, például értékesítést is vizsgál, stratégiai döntés azonban még nem született a kérdésben.

Mindenesetre a honlap szerint 380 főt foglalkoztató cég eredményei távolról sem nevezhetők fényesnek. 2015-ben 4,3 milliárd forintos árbevétellel 604,5 milliós veszteséget termeltek. 2010 óta egyébként mindössze két olyan év volt, amikor sikerült nyereséget felmutatni, 2010-ben 109,3 milliós, 2013-ban pedig egy szerény 19,4 milliós pluszt hoztak össze.

Pedig 2012 óta az árbevétel stabilan 4 milliárd felett alakul, viszont a légiutas-forgalom bővülése ellenére egyre kisebb összeg folyik be a társaság kasszájába.

Ráadásul egymás után 2015 volt a második olyan év, amikor mínuszos volt a cég saját tőkéje, amit a tulajdonosnak tőkepótlás formájában kompenziálnia kell. A helyzet súlyosságát jól mutatja, hogy tavaly annak ellenére volt 241,7 milliós mínusz a saját tőke soron, hogy 465 milliós tőkepótlás történt. 2013-ban 250, 2012-ben pedig 800 milliót csatornáztak a cégbe.

Székely Sarolta
mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!