Az Adidas internetes oldalán látható Impossible Is Nothing reklámra két hét alatt ötmillióan voltak kiváncsiak, kiemelkedő eredményt mutatva fel az online marketing szegmensben, írja az AdAge.
A videó, mely megegyezett a televíziós szpottal, ötmillió letöltést hozott az Adidas oldalának, és a 12-24 éves korosztály körében ebben az időszakban a letöbbet keresett oldallá tette a sportszergyártó website-ját. Az online marketingkampánnyal párhuzamosan február folyamán az USA-ban a sajtóban és óriásplakátokon is bevezették az Impossible Is Nothing kampányt.
A 30 másodperces videóban a fiatal Muhammad Ali bokszol lánya, Laila ellen. A reklám készítői a kihívást, a teljesítményt és a fejlődés lehetőségét szerették volna az Adidas brandhez kapcsolni. A kampány online marketing részével a Carat Interactive-t bízta meg a sportszergyártó cég.
Február 11-én indult az online kampány, két napig a Yahoo! és az MSN oldalán is látható volt a szpot, később pedig különböző sport oldalakon szerepelt. A reklám megjelenésének eredményeként Yahoo! oldalán 125 százalékkal megnövekedett az Adidas szóra való rákeresések száma.
Az eMarketer elemzője, David Hallerman úgy nyilatkozott az AdAge-nek, egyre inkább teret nyer a televíziós szpotok világhálón való egyidejű megjelenése. Elsősorban a fiatal közönség elérésére alkalmas az internet: míg az USA lakosságának csak 24 százaléka 18-34 év közötti, addig a netezők 38 százalékát ők teszik ki.
Csúcsot döntött az interneten Muhammad Ali és lánya
Az Adidas internetes oldalán látható Impossible Is Nothing reklámra két hét alatt ötmillióan voltak kiváncsi, kiemelkedő eredményt mutatva fel az online marketing szegmensben, írja az AdAge.