A cég jelezte: tekintettel az idei hideg időjárásra április 15-én a hőszolgáltató még fűt, és csak 16-án reggel kezdi meg a szerződésben foglalt kikapcsolások végrehajtását. A budapesti épületek 60 százalékánál az április 15. és május 15-e közötti időszakban hőmérséklethez kötött szerződés szerint, az időjárás változásának megfelelően, kapcsolja ki vagy be a szolgáltatást az épületekben a Főtáv Zrt. Ezért csak akkor van teendőjük a képviselőknek, ha a szerződéstől valamilyen ok miatt el kívánnak térni.
A fővárosban azonban van még mintegy 850 olyan épület, ahol ilyen megállapodást nem kötött a közös képviselő, ennek hiányában április 15-e után le kell állítani a fűtést. Ezekben az esetekben a közös képviselő kérheti a szolgáltatás fenntartását, vagy kikapcsolását. A fűtés leállítását vagy újraindítását az erre felhatalmazott képviselőnek írásban is meg kell erősítenie - hívja fel a figyelmet a Főtáv.
A központi szabályozás a külső hőmérséklet alapján történik. Így nap közben gyakran lehetnek hidegek a radiátorok, mert a meleg külső hőmérséklet miatt nincs fűtés. A hőközponti szabályzók az egész épület átlagos hőmérsékletét képesek szabályozni, az egyes lakások, illetve azok helyiségeinek hőmérsékletét nem. A már fűtéskorszerűsítésen átesett épületeknél a termosztatikus radiátorszelepek segítségével minden lakó minden szoba hőmérsékletét szabályozhatja.
A Főtáv figyelmeztet arra, hogy a termosztatikus szelepeket a fűtés teljes leállítását követően a lakástulajdonosoknak teljesen ki kell nyitniuk. A zárt szelepek ugyanis a nyári meleg napokban beszorulhatnak és beragadhatnak, ami később, a fűtés újbóli elindításakor gondot okozhat.
MTI