A DLA Piper szerdán a közleményében emlékeztet arra, hogy míg az Európai Unió (EU) tagállamaiban a közbeszerzési tendereken a beszerzési érték felét a kkv-k nyerik el, addig Magyarországon ez az arány nem éri el a 40 százalékot.
A nemzetközi jogi iroda szerint a közbeszerzési eljárások hazai szabályozása egyike a legbonyolultabb az egész Európai Unióban. Éppen ezért szükséges lenne egyszerűsíteni a jogszabályon, a hazai cégeket helyzetbe hozni úgy, hogy ne sérüljön az uniós cégek és áruk részére biztosítandó egyenlő elbánás követelménye.
Simon Gábor, a DLA Piper nemzetközi jogi iroda vezető jogásza, hivatalos közbeszerzési tanácsadó a közleményben hangsúlyozza: "a közbeszerzési eljárások tárgyának kisebb részekre történő felosztása, az eljárás lehetőség szerinti egyszerűsítése, az adminisztrációs terhek csökkentése, a cégek időben történő tájékoztatása a tenderekről, illetve a szakmai támogatásuk biztosítása, továbbá az elbírálás során a szolgáltatás vagy az áru ár-érték arányának hangsúlyozása a beszerzés közvetlen költségei helyett, mindezek elengedhetetlenek ahhoz, hogy a hazai kkv-k nagyobb eséllyel indulhassanak és nyerjenek a közbeszerzéseken.
"Magyarországon az önkormányzatok és a civil szervezetek is nagyobb szerepet vállalhatnának a környezetükben működő kkv-k tájékoztatásában, illetve szakmai támogatásukban a közbeszerzésekkel összefüggésben" - emeli ki Simon Gábor a közleményben.
A DLA Piper az egyik legdinamikusabban fejlődő nemzetközi jogi szolgáltató, amely a világ 29 országában 3.500 ügyvéddel dolgozik 67 irodáján keresztül. Magyarországon a Horváth és Társai DLA Piper iroda révén van jelen, amelyet a több mind 100 ország jogi szolgáltatásait összegző The Legal 500 kiadvány négy szakterületen - a tőkepiacok, vállalategyesülések és -felvásárlások, projektfinanszírozás, illetve technológia, média és telekommunikáció - első kategóriájú jogi szolgáltatóvá minősített 2010-ben Magyarországon.
MTI/Menedzsment Fórum