2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A DLA Piper nemzetközi jogi iroda szerint a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) helyzetbe hozásához a közbeszerzés területén nem csak a szabályozás módosítására, hanem az ajánlatkérők részéről a vállalkozásbarát megközelítésre is szükség lenne.

A DLA Piper szerdán a közleményében emlékeztet arra, hogy míg az Európai Unió (EU) tagállamaiban a közbeszerzési tendereken a beszerzési érték felét a kkv-k nyerik el, addig Magyarországon ez az arány nem éri el a 40 százalékot.

A nemzetközi jogi iroda szerint a közbeszerzési eljárások hazai szabályozása egyike a legbonyolultabb az egész Európai Unióban. Éppen ezért szükséges lenne egyszerűsíteni a jogszabályon, a hazai cégeket helyzetbe hozni úgy, hogy ne sérüljön az uniós cégek és áruk részére biztosítandó egyenlő elbánás követelménye.

Simon Gábor, a DLA Piper nemzetközi jogi iroda vezető jogásza, hivatalos közbeszerzési tanácsadó a közleményben hangsúlyozza: "a közbeszerzési eljárások tárgyának kisebb részekre történő felosztása, az eljárás lehetőség szerinti egyszerűsítése, az adminisztrációs terhek csökkentése, a cégek időben történő tájékoztatása a tenderekről, illetve a szakmai támogatásuk biztosítása, továbbá az elbírálás során a szolgáltatás vagy az áru ár-érték arányának hangsúlyozása a beszerzés közvetlen költségei helyett, mindezek elengedhetetlenek ahhoz, hogy a hazai kkv-k nagyobb eséllyel indulhassanak és nyerjenek a közbeszerzéseken.

"Magyarországon az önkormányzatok és a civil szervezetek is nagyobb szerepet vállalhatnának a környezetükben működő kkv-k tájékoztatásában, illetve szakmai támogatásukban a közbeszerzésekkel összefüggésben" - emeli ki Simon Gábor a közleményben.

A DLA Piper az egyik legdinamikusabban fejlődő nemzetközi jogi szolgáltató, amely a világ 29 országában  3.500 ügyvéddel dolgozik 67 irodáján keresztül. Magyarországon a Horváth és Társai DLA Piper iroda révén van jelen, amelyet a több mind 100 ország jogi szolgáltatásait összegző The Legal 500 kiadvány négy szakterületen - a tőkepiacok, vállalategyesülések és -felvásárlások, projektfinanszírozás, illetve technológia, média és telekommunikáció - első kategóriájú jogi szolgáltatóvá minősített 2010-ben Magyarországon.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!