2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A közelmúltban látott napvilágot az Eurostat (az Európai Unió Statisztikai Hivatala) felmérése. A dokumentum részletes bontásban ismerteti az Unió, a csatlakozó országok és a bővítésből most kimaradó Bulgária és Románia, valamint Törökország régióinak gazdasági helyzetét. A dokumentum az egy főre eső bruttó nemzeti össztermék (GDP) mértékét tűnteti fel a vásárlóerő tükrében 2000-ben. Íme a száraz adatok a figyelembe vett 267 régióra vonatkozóan.

24 régió szerepel az EU átlag (100) 125 százalékánál magasabb értékkel (London belvárosa az éllovas 241 százalékkal, Bruxelles-Capitale a második 218 százalékkal, ezeket Luxembourg és Hamburg követi).

A 24 régióból 7 németországi, 3 olaszországi és 2-2 jutott Belgiumnak, Hollandiának, Ausztriának és Finnországnak.

48 régió szerepel a közösségi átlag 75 százalék alatt (a 13 görög régióból 10 helyezkedik el ebben a sávban, a 7 portugál régióból 6, Spanyolországból 7 vagy éppen Olaszországból 5 régió került ide többek között). Érdekes, hogy a 75 százalék alatt lévő régiók részesülnek az Unió Kohéziós, illetve Strukturális Alapjainak támogatásából.

A csatlakozó (és később csatlakozni kívánó) országok ötvenhat régiójából ötvenkettő 75 százalék alatt szerepel.

Prága (121 százalék), Pozsony (98 százalék ) és Ciprus (76 százalék ) előzi meg a legjobb magyar régiót, a Közép-magyarországit (76 százalék ).

A csatlakozó országok tízes toplistáján még két magyar régió szerepel. A Nyugat-dunántúli régió a hetedik (57 százalék ) és a Közép-dunántúli a kilencedik (50 százalék ).

Hat román és négy bolgár régió nem érte el az uniós átlag 25 százalékát. A legrosszabban szereplő román régió a Nord-Est 16 százalékkal, a legalacsonyabb bolgár értékkel a Yuzhen Tsentralen régió rendelkezett (21 százalék).

Törökország felosztás nélkül, egységesen szerepel a listán 25 százalékkal.


Forrás: Tranzit


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!