Azokat - Kahler Frigyes, a Veszprémi Városi Bíróság szóvivője szerint - a lap korábbi állításával ellentétben egyelőre csupán biztonsági zár alá vették. Erről október végén döntött a bíróság, majd a fellebbezési határidő lejártával a bírósági végrehajtó megkezdte az ingatlanok zár alá vételét.
A bírósági szóvivő elmondta, a végrehajtó az ingatlan-nyilvántartási lapokra is átvezette a zár alá vételt, ami biztosítja, hogy ne lehessen elidegeníteni az esetlegesen megítélt kártérítés fedezetét.
A vagyonelemek elárverezésére csak a jogerős döntés után kerülhet sor, a megítélt kártérítés erejéig. "Amennyiben mondjuk készpénzben kifizetné az összeget, úgy minden ingatlana visszakerülne a tulajdonába” - idézi a napilap internetes kiadása a szóvivőt.
Kahler emlékeztetett: az állam részéről eddig tízmilliárd, a lakosság oldaláról ötvenmillió forint kárigény fogalmazódott meg. Azt viszont nem tudta megmondani, hogy az ingatlanok értékesítéséből befolyó összeg a kárigények mekkora hányadát fedezheti.
A lap birtokába jutott lajstromon több mint tíz ingatlan szerepel. Ezek közül négy a főváros közeli Solymáron, kettő Bicskén, egy a Pest megyei Nyáregyházán, egy major a Veszprém megyei Porván, egy másik ingatlan pedig a Fejér megyei Csóron található.
A vezérigazgatót tömegszerencsétlenséget okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségével gyanúsítják a vörösiszap-katasztrófával összefüggésben.