Az MLBKT havonta megjelenő Üzleti Jelentések kiadványa szerint a BMI februári értéke 2010-ben már a második 50,0 pont feletti, így növekedést mutató érték. A februári érték még a szezonális kiigazítás nélkül is jócskán, 5,3 ponttal meghaladja a januári 50,0 pontos nyers értéket.
Az idén a második hónapban három kivétellel a részindexek pozitív tartományban tartózkodtak (növekedést jeleztek), hat esetben azonban csökkentek januárhoz képest. A januári erős növekedés után 3,6 százalékponttal lett magasabb az új megrendelések indexe (59,9), ami folyamatos bővülést jelez. A beszerzési mennyiség indexe(62,9) nagy mértékben, 4,4 százalékponttal növekedett januárhoz képest. A termelési mennyiség indexének (62,8) folyó havi értéke 6,1 százalékponttal magasabb az előző hónapénál - olvasható a közleményben.
A beszerzési árak indexe (49,9) ugyanakkor 5,0 százalékponttal kisebb a januári értéknél, amely az árak minimális csökkenésére utal, ezzel megtörve egy nyolc hónapos trendet. A szállítási átfutási idő indexe (48,7) ezúttal csökkent, értéke 2,1 százalékponttal alacsonyabb a januárinál, amely az átfutási idők kis mértékű hosszabbodását jelzi.
A januári csökkenés után februárban is csökkent 0,3 százalékponttal a vásárolt készletek mennyisége, az index így 50,3 ponton áll.
Ennél nagyobb mértékben csökkent, 3,3 százalékponttal a késztermékkészletek indexe (48,8), amely január után ismét a készletmennyiség enyhe visszaesésére utal.
A külpiaci mutatók januárhoz képest némileg kedvezőtlenül alakultak. Az importindex (56,8) 1,1 százalékponttal lett alacsonyabb, de negyedik hónapja bővülést tükröz. A múlt hónapban rendkívül erős exportbővülést jelző exportindex értéke (56,3) ezúttal 5,4 százalékponttal esett vissza, de továbbra is az export dinamikus növekedésére utal - jegyzi meg az MLBKT.
A foglalkoztatási index(52,8) harmadik hónapja folyamatosan jelzi a foglalkoztatottság bővülését a feldolgozóiparban, és a januárihoz képest 2,5 százalékponttal lett nagyobb az értéke.
Az Üzleti Jelentések 1995 szeptembere óta 100 feldolgozóipari vállalat beszerzési vezetői körében havi rendszerességgel végzett kérdőíves felmérések adatait tartalmazza. A vállalatok által adott válaszok az előző hónaphoz viszonyított változást jelzik.
MTI/Menedzsment Fórum