2p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az internetes reklámköltés várhatóan minden más csatornát meg fog előzni a jövőben, állítják a szakértők. A legújabb előrejelzések minden korábbinál bizakodóbbak.

Az eMarketer legújabb vonakozó elemzése az USA-ban 2004-re 9,1 milliárd dollár értékű költést jelez előre, amely 25 százalékos növekedés a 2003-as évhez viszonyítva, 2000-hez mérve pedig 1 milliárd dolláros plusz költést jelent. A következő néhány évre az eMarketer további 7,7 százalékos javulást prognosztizál: 2005-ben 11 milliárd dolláros reklámköltés várható az amerikai online médiában. Az élénkülő gazdaság, az olimpia és a politikai reklámok mind hozzájárulnak az online reklámköltés bővüléséhez.

Az eMarketer Lance Amstrong Tour de France-on elért eredményeihez hasonlítja a mutatók alakulását: a javulás meredeken és hirtelen következett be, állítják a szakértők. 2002-ben katasztrofális 15,8 százalékos visszaesés következett be, a dotkom üzletág hanyatlásával egyidőben.

Az egyes amerikai elemzők más-más prognózisokat állítottak fel, de az internetes reklámbevételek növekedésével kapcsolatban minden mértékadó forrás egyetért. Az eMarketer 25,2 százalékos növekedést jelez előre, az American Technology Research 30 százalékos, a Jupiter 27,3 százalékos bővülést tart reálisnak. Az including Universal McCann ezzel szemben 20 százalékos növekedést prognosztizál 2004-re az amerikai online médiában.

(Menedzsment Fórum)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!