Január elejével egyesült a T-Systems leányvállalataiként működő hat cég: a korábbi BCN Rendszerház Kft., az ICON Számítástechnikai Zrt., valamint a KFKI-LNX Zrt. KFKI Rendszerintegrációs Zrt. néven működik tovább, tevékenysége pedig felöleli elődcégei valamennyi szolgáltatását, az IT infrastruktúrához kötődő tanácsadástól, tervezéstől egészen a berendezés-telepítés és -üzemeltetésig.
Az összeolvadás lehetőség
A győri Integris és a két budapesti cég, az IQSYS és a T-Systems Hungary (TSH) jogutódaként létrejött IQSYS Informatikai és Tanácsadó Zrt. alkalmazásfejlesztéssel és rendszerintegrációval foglalkozik. Az IQSYS az ügyfelei versenyképességét javító megoldások kidolgozásában az üzleti stratégiai- és funkcionális tanácsadástól, a támogató információs rendszerek tervezésén és megvalósításán át azok üzemeltetéséig teljes körű szolgáltatást nyújt.
Az integráció célja a telekommunikációs és informatikai technológiák összeolvadásában rejlő lehetőségek kihasználása, az egyező profilú cégek hatékonyságának, piaci részesedésének növelése volt. A KFKI és az IQSYS egyelőre továbbra is megőrzi önálló rendszerintegrátori szerepét, azonban az anyavállalat nagyobb beleszólást kap az irányításba - közölte Papp István, a Magyar Telekom - T-Systems vezérigazgatóhelyettese. "A T-Systems a leányvállalatok kompetenciáinak bevonásával, egyedülálló módon, egy kézből kínál a jövőben infokommunikációs megoldásokat a nagy- közép- és kisvállalatok számára egyaránt – tette hozzá.
Az átalakulás tovább folytatódik, közölte a vezérigazgató-helyettes: a két új cég egyelőre saját márkanevek alatt forgalmazza termékeit, illetve kínálja szolgáltatásait, de a távlati cél az lenne, hogy egy T-Systems márkanév alatt, a piacon ilyen szempontból is egységesen jelenjen meg az összeolvadás révén létrejött vállalat.
A recesszió is lehetőség
A tavalyi évi eredményekről a vezérigazgató-helyettes még nem tudott beszámolni, azt viszont a két cég igazgatója elmondta, hogy a 2006-os adatok alapján jó kilátásokkal indulnak neki a következő évnek. Az IQSYS 12,8 százalékos részesedéssel bírt 2006-ban az egyedi alkalmazásfejlesztési piacon, a rendszerintegrációs piacon pedig 9,7 szálakkal - közölte Horvai Mátyás, az IQSYS ügyvezető igazgatója.
Az idei évi tervekről szólva Papp István vezérigazgató-helyettes elmondta: több tényező is bizakodásra ad okot a cégek növekedésével kapcsolatban. Az egyik, hogy az infokommunikációs piac "önmagától", az ágazat dinamikájából fakadóan növekszik, a másik pedig, hogy a kedvezőtlen gazdasági helyzet (recesszió) is lendületet adhat ennek a szektornak. Szerinte viszont a versenyképesség és piacaik megőrzése miatt a vállalatok hatékonyabban akarnak majd működni, ennek következménye pedig a vállalatirányítási rendszerek, költségkímélő hang- és adatátviteli megoldások elterjedése lehet. A hazai kis- és középvállalkozások pedig számíthatnak az EU-pénzekre is, amiből elengedhetetlenül költeniük kell informatikai beruházásokra is - tette hozzá Papp István.
A Magyar Telekom az elmúlt években vásárolta fel a most egyesülő hat céget, azzal a szándékkal, hogy kiemelt üzleti ügyfélkörét és legnagyobb közigazgatási partnereit még teljesebben tudja kiszolgálni.
L. Nagy Gábor