4p

Az idei év elején hat korábbi leányvállalatból megalakult az infokommunikációs piac két vezető szereplője, a KFKI Rendszerintegrációs Zrt. és az IQSYS Informatikai és Tanácsadó Zrt. A cégek egyesítésével az informatikai és a kommunikációs piac változásaival, azaz a technológiák összeolvadásával kíván lépést tartani a tulajdonos Magyar Telekom. A távlati cél a márkaegyesítés és a teljes piac lefedése.

Január elejével egyesült a T-Systems leányvállalataiként működő hat cég: a korábbi BCN Rendszerház Kft., az ICON Számítástechnikai Zrt., valamint a KFKI-LNX Zrt. KFKI Rendszerintegrációs Zrt. néven működik tovább, tevékenysége pedig felöleli elődcégei valamennyi szolgáltatását, az IT infrastruktúrához kötődő tanácsadástól, tervezéstől egészen a berendezés-telepítés és -üzemeltetésig.

Az összeolvadás lehetőség

A győri Integris és a két budapesti cég, az IQSYS és a T-Systems Hungary (TSH) jogutódaként létrejött IQSYS Informatikai és Tanácsadó Zrt. alkalmazásfejlesztéssel és rendszerintegrációval foglalkozik. Az IQSYS az ügyfelei versenyképességét javító megoldások kidolgozásában az üzleti stratégiai- és funkcionális tanácsadástól, a támogató információs rendszerek tervezésén és megvalósításán át azok üzemeltetéséig teljes körű szolgáltatást nyújt.

Az integráció célja a  telekommunikációs és informatikai technológiák összeolvadásában rejlő lehetőségek kihasználása, az egyező profilú cégek hatékonyságának, piaci részesedésének növelése volt. A KFKI és az IQSYS egyelőre továbbra is megőrzi önálló rendszerintegrátori szerepét, azonban az anyavállalat nagyobb beleszólást kap az irányításba - közölte Papp István, a Magyar Telekom - T-Systems vezérigazgatóhelyettese. "A T-Systems a leányvállalatok kompetenciáinak bevonásával, egyedülálló módon, egy kézből kínál a jövőben infokommunikációs megoldásokat a nagy- közép- és kisvállalatok számára egyaránt – tette hozzá.

Az átalakulás tovább folytatódik, közölte a vezérigazgató-helyettes: a két új cég egyelőre saját márkanevek alatt forgalmazza termékeit, illetve kínálja szolgáltatásait, de a távlati cél az lenne, hogy egy T-Systems márkanév alatt, a piacon ilyen szempontból is egységesen jelenjen meg az összeolvadás révén létrejött vállalat.

A recesszió is lehetőség

A tavalyi évi eredményekről a vezérigazgató-helyettes még nem tudott beszámolni, azt viszont a két cég igazgatója elmondta, hogy a 2006-os adatok alapján jó kilátásokkal indulnak neki a következő évnek. Az IQSYS 12,8 százalékos részesedéssel bírt 2006-ban az egyedi alkalmazásfejlesztési piacon, a rendszerintegrációs piacon pedig 9,7 szálakkal - közölte Horvai Mátyás, az IQSYS ügyvezető igazgatója.

Az idei évi tervekről szólva Papp István vezérigazgató-helyettes elmondta: több tényező is bizakodásra ad okot a cégek növekedésével kapcsolatban. Az egyik, hogy az infokommunikációs piac "önmagától", az ágazat dinamikájából fakadóan növekszik, a másik pedig, hogy a kedvezőtlen gazdasági helyzet (recesszió) is lendületet adhat ennek a szektornak. Szerinte viszont a versenyképesség és piacaik megőrzése miatt a vállalatok hatékonyabban akarnak majd működni, ennek következménye pedig a vállalatirányítási rendszerek, költségkímélő hang- és adatátviteli megoldások elterjedése lehet. A hazai kis- és középvállalkozások pedig számíthatnak az EU-pénzekre is, amiből elengedhetetlenül költeniük kell informatikai beruházásokra is - tette hozzá Papp István.

A Magyar Telekom az elmúlt években vásárolta fel a most egyesülő hat céget, azzal a szándékkal, hogy kiemelt üzleti ügyfélkörét és legnagyobb közigazgatási partnereit még teljesebben tudja kiszolgálni.

L. Nagy Gábor

Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!