Kiss Péter hangsúlyozta: ma már természetes dolog, ha egy településen megoldott a szennyvízelvezetés, és működik egy korszerű szennyvíztisztító, de hogy így legyen, ahhoz az érintett önkormányzatoknak előbb össze kellett fogniuk, pályázniuk kellett , és be kellett kapcsolódniuk a több mint másfél milliárd forint értékű programba.
"Belátható, hogy ha a környezetünk egészségesebb, ha nincs környezeti terhelés ott, ahol élünk, akkor ott sokkal egészségesebb, hosszabb, és más minőségű életet lehet élni, mint ott, ahol ezek a feltételek nem adottak" - mondta a miniszter.
Hozzátette: a szennyvízelvezetés és -tisztítás kérdése nem csupán egy műszaki kérdés, hanem a jobb minőségű élet egyik alapkövetelménye is, amelyet Vas megyében a sok kistelepülés miatt nehezebb teljesíteni, mint az ország más részein.
A négy kemenesaljai kistelepülés még 2005 áprilisában pályázott címzett támogatásra, amelynek odaítéléséről 2006-ban született döntés. A beruházás keretében 1300 lakóházat kötöttek rá a szennyvízvezetékre, a lakosság bekötésenként 330 ezer forintot fizetett.
A lakossági befizetéseken túl az önkormányzatok összesen 420 millió forint saját erőt teremtettek elő, ennek érdekében kötvényt bocsátottak ki, amely 20 évre jelent adósságterhet a községeknek.