A legtöbb szerződést eddig az Allianz Hungária Biztosítónál mondták fel, amelyet némileg lemaradva a piac második legnagyobb szereplője, a Generali-Providencia Biztosító követ a sorban. Igaz, a két társaság is szerez új ügyfeleket, ám nettó alapon mínuszban vannak. Egyelőre több szerződést veszít, mint nyer a Posta Biztosító, az Union és a K&H Biztosító.
Az átlagos megtakarítás már most a kampány elején több mint 21 ezer forint, amely folyamatosan nő, ahogy egyre több kötés születik - mutatott rá Mestyán András, a CLB igazgatója. A CLB által működtetett portálon már több mint kétszázezer egyedi felhasználó kérte le jövő évi díját, az esetek 86 százalékában tudtak legalább háromezer forinttal jobb díjat ajánlani, mint amit az ügyfél jelenlegi biztosítója kínál.
Az elmúlt egy hét statisztikái alapján elmondható, hogy a kgfb-váltás legnagyobb nyertesei a nagyvárosban lakó fiatal vezetők. A biztosítók a 25 év alatti vezetők körében több esetben is tíz százalék feletti díjemelést hajtottak végre, miközben a legkedvezőbb díjakat számukra jellemzően a két biztosító egyesület kínálja. A legolcsóbb és legdrágább ajánlatot adó biztosító díjában 250-300 ezer forintos különbség van, ami mindenképpen váltásra sarkallhatja az autóst.
Előretört a KÖBE, mínuszban az Allianz
A novemberi kötelező gépjárműfelelősség-biztosítási (kgfb) kampány eddig eltelt időszakában a legtöbb szerződést a KÖBE szerezte - derül ki a CLB Független Biztosítási Alkusz adataiból. Ezt követően némileg "sűrűsödik" a mezőny, nem sokkal lemaradva egymástól a Signal, az UNIQA, a MÁV és az OTP Garancia következik a sorban. (A MÁV új kgfb-szerződést csak december elsejétől fogadhat be, amennyiben persze a PSZÁF nem hosszabbítja meg a moratóriumot.)