Az amerikai számítástechnikai óriásvállalat júniusban jelentette be, hogy 26 milliárd dollárért megvásárolja a LinkedInt, amely az akkori tájékoztatás szerint az akvizíciót követően is megőrzi márkanevét, önállóságát és vállalati kultúráját.
A bejelentésre reagálva az Európai Bizottság aggodalmának adott hangot azzal kapcsolatban, hogy a felvásárlás hátrányos helyzetbe hozhatja a konkurens cégeket és árthat a piaci versenynek. A testület azonban szerdán már arról számolt be, hogy a Microsoft által tett vállalások eloszlatják a korábbi versenyjogi aggályokat.
Ilyen lesz a Telekom új székháza
A Microsoft egyebek mellett vállalta, hogy a következő öt évben nem írják elő a számítógépgyártóknak, hogy a Windows operációs rendszerrel együtt a LinkedInt is fel kell telepíteniük, de ha mégis megteszik, azt a felhasználók bármikor letörölhetik.
"Ezek a hálózatok fontosak az új karrierlehetőségek megtalálása szempontjából. A mai döntés biztosítja, hogy az európaiak továbbra is rendelkezzenek a választás szabadságával a szakmai közösségi hálózatok terén" - mondta Margrethe Vestager versenypolitikáért felelős uniós biztos.
Az akvizíció korábban zöld utat kapott az Egyesült Államok, Kanada, Brazília és a Dél-afrikai Köztársaság hatóságaitól, és az Európai Unió jóváhagyását követően napokon belül lezárulhat - közölte Brad Smith, a Microsoft elnöke és jogi főtanácsadója. Sajtókommentárok szerint ez lesz a Microsoft eddigi legnagyobb értékű felvásárlása.
MTI