1p

Visszautasította az emberi jogokért felelős Európai Bíróság (European Court of Human Rights) három bankár, David Bermingham, Gary Mulgrew és Giles Darby kérelmét, melyben az USA-ba történő kiadatásuk elhalasztását kérték. A három férfi neve az Enron botrány kapcsán került szóba, ők azonban ártatlannak vallják magukat.

A kiadatásról szóló döntés a múlt héten született meg, lehetővé téve, hogy a bankárokat az Egyesült Államokban állítsák bíróság elé. A férfiakat hétszeres tőzsdei csalással vádolják az USA-ban, a vád szerint együttműködtek az Enron korábbi vezéreivel, mikor azok 2000-ben eladták a vállalat egy részét 7,3 millió dollárért.

Az ügy kapcsán többen kritizálták a kiadatásról szóló jogot, mivel az nem követeli meg az Egyesült Államoktól egy brit állampolgár kiadatásához, hogy egyértelmű bizonyítékkal szolgáljon, fordítva viszont igen.

Az Enron botrányról

Az Enron vezéreit, a 64 éves Kenneth Lay-t és az 52 éves Skillinget mindenekelőtt értékpapírcsalásban történő összejátszásban ítélték bűnösnek. Lay-t az ellene felhozott mind a hat vádpontban bűnösnek találták, Skillinget 28 vádpontból 19-ben - írta korábban az mfor.hu.

Menedzser Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!