2p

Egyre rosszabb esélyekkel indulnak álláskereséskor a britek. Még szülőhazájukban is háttérbe szorulhatnak, amennyiben csak saját anyanyelvüket beszélik.

Felesleges olyan közhelyekkel élni, hogy felgyorsult és összezsugorodott a világ, elég csak megtekinteni az állásközvetítők ajánlatait, s bárki hasonló következetésre juthat. Ennek köszönhető, hogy egyre nehezebb helyzetben vannak azok a brit munkavállalók, akik csak anyanyelvükön értenek. A 80-as években még nem érezték szükségét az idegen nyelv ismeretének a szigetországban vagy a tengeren túlon, ám mára kiderült, jelentős hátránnyal startol, aki nem sajátít el legalább egy európai nyelvet.

A fejvadászok szerint a francia vagy a német nyelv ismerete elégséges, ám egyre kevésbé elegendő, ha valóban jó munkahelyre pályázik valaki, egyre nagyobb kereslet ugyanis az ázsiai nyelvek iránt. India és Kína gazdasága még csak felfelé ível, de máris hiány mutatkozik a két ország nyelveit beszélő informatikusokból, marketinges vagy pénzügyi szakemberekből, írja az onrec.

"Azokban az országokban, amelyek kultúrájában benne van a több nyelvet is folyékonyan beszélnek a munkavállalók, elég csak Luxembourgot említeni. Nagy-Britanniában csak akkor ismert valaki más nyelvet is, ha az iskolában elsajátította" - mesélte az egyik brit munkaközvetítő vállalat vezetője. "Az is problémát jelent, hogy a britek úgy érzik, plusz pénz jár azért, ha több nyelven is beszélnek, miközben más európai dolgozók képességeik egyikeként fogják fel a többnyelvűséget, amelyért nem jár extra juttatás."

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!