1p

Egy kétnapos tárgyaláson védheti meg magát az amerikai óriás az ellene felhozott vádakban. Ha a két félnek nem sikerül megegyeznie, akkor Bill Gates cége elkezdheti fizetni a napi kétmillió eurós rekordbírságot.

A vállalatnak ez az utolsó lehetősége a hosszan elnyúló ügyben, hogy megvédje magát: az Európai Bizottság szerint a vállalat visszaél piaci helyzetével, mivel a médialejátszóját a Windows-ba beépítve árulja. Ezzel hátrányos helyzetbe hozza a szoftver riválisait - írta a BBC.

Mint ismert, a bizottság 2004 márciusában 497 millió eurós rekordbírság megfizetésére kötelezte a Microsoftot, és emellett úgy döntött, hogy meg kell osztania riválisaival szoftverének forráskódját és fel kell ajánlania a Windows-t a Media Player-kötöttség nélkül. Ezen felül kell a cégóriásnak napi kétmillió eurót fizetnie, mivel az Európai Bizottság szerint nem tett időben eleget a forráskód-megosztásnak - írta korábban az mfor.hu.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!