2p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az USA után tegnap Európában is elindította online-zeneboltját az Apple számítógépgyártó konszern. Az Apple jelenleg a legnagyobb, zeneletöltést legálisan kínáló szolgáltatónak számít.

Az USA után tegnap Európában is elindította online-zeneboltját az Apple számítógépgyártó konszern, amely jelenleg a legnagyobb, zeneletöltést legálisan kínáló szolgáltatónak számít.

Az európai startot Steve Jobs, a cég vezére jelentette be kedden Londonban. Ennek értelmében az "iTunes Musicstore" Nagy-Britanniában, Franciaországban és Németországban kezdi meg működését. Ezek az országok az európai zenepiac 62, a világ zenepiacának pedig 23 százalékát fedik le.
A virtuális üzletben összesen 700 ezer dal közül lehet válogatni, egy darabnak a letöltése ÁFA-val együtt 99 centbe kerül. A cég egyébként az iTunest az USA-ban már 2003 áprilisában beindította, írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Az Apple saját számításai szerint a legális zeneletöltés üzletágának mintegy 70 százalékát birtokolja. Jobs úgy véli, a legnagyobb vetélytársnak továbbra sem a legális szolgáltatók, hanem a kalózoldalak számítanak.

Mint ismert, nemrég a Sony indította be az USA-ban "Connect" névre keresztelt online-zeneboltját, s ugyanezt tette Európa egyes országaiban az OD2 médiavállalkozás is.
Egy hónappal ezelőtt 500 ezer zeneszámmal a Napster legális utódja, a Napster 2.0 is beindította online üzletét Nagy-Britanniában. Előbbi cég néhány évvel ezelőtt a zenefájlok ingyenes cseréjének legnagyobb internetes börzéje volt, a kiadók nyomására azonban végül kénytelen volt becsukni kapuit.
A Napster 2.0 saját adatai szerint eddig mintegy 10 millió zeneszámot értékesített.

(Menedzsment Fórum)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!