Bárány Balázs elmondta, hogy azért kezdeményezték a rendkívüli VÉT-ülést, mert a MÁV különböző hivatalos közléseiből azt számolták ki, hogy az idén 1000 főre kiterjedő létszámleépítés várható a társaságok különböző részleteinél.
A VDSZSZ alelnökének tájékoztatása szerint az ülésen a munkáltató nem adott egyértelmű választ felvetésükre, ami - szerinte - annak is betudható, hogy még nincs elfogadott kormánydöntés a MÁV átalakításáról.
A szakszervezeti vezető elmondta, hogy a tárgyalásokat, konzultációkat tovább folytatják a munkáltatóval a létszámleépítés témájában is. Szerinte a MÁV nem tartja be a szakszervezetekkel kötött foglalkoztatáspolitikai megállapodást, mert a fejlesztések révén felszabaduló munkaerőnek meghatározott feltételek alapján munkakört kell felajánlania.
Bárány Balázs nyomatékosította, hogy a VDSZSZ szerint nincs helye további elbocsátásnak munkáltatói érdek mentén a vasúttársaságoknál és az érdekeltségi körükbe tartozó vállalatoknál. Utalt arra, hogy VDSZSZ-nek érvényben lévő sztrájkfelhívása van, amelyben ez a követelés is szerepel, így bármikor sztrájkba lehet lépni.
A MÁV az MTI érdeklődésére közölte, hogy összesen 70 munkavállalót érint az átszervezés, mindenkivel egyénileg elbeszélgetnek, közös megegyezésre törekednek. A munkavállaló lehetőségeit figyelembe véve keresnek megoldást a problémára átképzéssel, vagy más munkakör betöltéssel. A MÁV visszautasította, hogy a foglalkoztatáspolitikai megállapodást megszegné, mondván: betartja az ott leírtakat.