Az "egyre kevesebb szolgáltatást kínálni" trenddel ellentétes stratégiát választotta a British Airways. A légitársaság tengerentúli üzleti osztályán, a Club World szekcióban most újabb étkezési opciókat vezet be, utaskiszolgálási folyamatainak átszervezésével nyugalmasabb kabinbelsőt kínál, az érkezést követően pedig masszázs szolgáltatás igénybevételét teszi lehetővé az üzleti utasok számára. A vállalat nevéhez fűződik a világ első, teljesen vízszintes ággyá alakítható repülőülése is, amelyet a közelmúltban helyeztek el egyes osztályokon.
[ajanlo=64][igazitas=left/]"A légiközlekedésben ma két fő tendencia figyelhető meg a földi és a fedélzeti szolgáltatások kialakítása terén. Az egyik oldalon fokozódik a fapad keménysége, viszont a másik oldalon a szó legszorosabb értelmében az ágyba kapjuk a reggelit, és párna kerül a fejünk alá" - mondja Németh Krisztina, a British Airways marketing menedzsere.
"A fapados légitársaságok szolgáltatásaik egyszerűsítésével igyekeznek minél kedvezőbb árakat biztosítani. Ezeken a járatokon többnyire csak térítés ellenében lehet étkezni, nehezebben és költségesebben lehet bejutni a városba a repülőtérről és már vannak kísérletek arra is, hogy az utasok maguk cipeljék a géphez poggyászukat. Ezzel ellentétben a teljes szolgáltatási kört nyújtó légitársaságok tovább bővítik azon prémium szolgáltatásaik körét, amelyek egy olykor több órás út alatt is pihentető utazást és teljes fedélzeti kényelmet garantálnak" - teszi hozzá a szakember.
(Menedzsment Fórum)
Fapados repterek vagy reggeli az ágyban
Az egyre nagyobb számban alakuló fapados légitársaságok teljesen átalakították a légiközlekedési piacot, ráadásul ma már a repterek is igyekeznek spártai szolgáltatásokkal előrukkolni a minél alacsonyabb árak érdekében. Néhány társaság ugyanakkor ellentétes utat választ, és egyre magasabb szintű szolgáltatásokat kínál.