3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

November 6-án folytatja a Magyar Telekom az október 9-én felfüggesztett rendkívüli közgyűlését: a napirenden személyi kérdések szerepelnek. A Budapesti Értéktőzsde honlapján szerdán közöltek szerint a folytatólagos közgyűlésen igazgatósági, felügyelő bizottsági és ellenőrző bizottsági tagokat választanak.

Egyes elemzők szerint elképzelhető, hogy Straub Eleket felmentik elnöki megbízatása alól, ez azonban nem valószínű, mivel az eseménynek nincs ilyen napirendi pontja, a közgyűlésen pedig csak nagyon szigorú szabályok alapján vehető fel újként.

Korábban azért hívták össze a rendkívüli közgyűlést, mert ezen személyi kérdésekről akartak dönteni, miközben egy leányvállalati vizsgálat miatt a cég még nem tudta lezárni tavalyi könyveit, s ezért nem tartott rendes közgyűlést.

A rendkívüli közgyűlés eredeti napirendjén a leányvállalati vizsgálattal összefüggő tájékoztatás mellett szerepelt az alapszabály módosítása, az igazgatósági, a felügyelő bizottsági és ellenőrző bizottsági tagok választása is. A közgyűlést azonban a személyi kérdésekről szóló napirendek megvitatás előtt felfüggesztették, az indoklás szerint azért, mert az alapszabály változásával is összefüggésben több idő szükséges személyi kérdésekre vonatkozó előterjesztés elkészítéséhez.

Konzulensi szerződések: 700 millió helyett 1,98 milliárdért

A rendkívüli közgyűlésen arról számoltak be a részvényeseknek, hogy még nem fejeződött be a Magyar Telekom felügyelőbizottsága által kezdeményezett vizsgálat a montenegrói leányvállalatnál kötött konzulensi szerződésekkel kapcsolatban: ezek értéke jelenleg 1,98 milliárd forint, ám ez még változhat, hiszen a vizsgálat indulásakor még csak 700 millió forint körüli összegről volt szó. Időközben azonban kiderült, hogy több kétes szerződést is kötöttek.

Straub Elek elnök-vezérigazgató korábban közölte: a vizsgálat befejezésének időpontját nem tudja, ugyanakkor annak eddigi költségei elérik a 3,1 milliárd forintot. A közbenső jelentésből kiderült, hogy az auditor által kifogásolt két, a korábbi információk szerint 700 millió forintos szerződés mellett a vizsgálat során további két szerződést találtak, amelyek elszámolása a könyvekben nem található.

Időközben a távközlési társaság felügyelőbizottsága november 15-re kitűzött egy rendes közgyűlést, aminek feladata az lett volna, hogy jóváhagyja a társaság 2005. évi pénzügyi beszámolóját és döntsön az osztalék kifizetéséről. Ezekre a döntésekre azonban akkor kerülhet sor, ha lezárul a vizsgálat a társaság montenegrói leányvállalatánál és az MT lezárja a tavalyi könyveit.

Még hiányzik az éves beszámoló

A Magyar Telekom csütörtöki közleményéből kiderült, hogy a társaság még nem tudja - a hatályos jogszabályok és az MT alapszabályának előírása szerint - közzétenni az éves beszámoló elfogadására összehívott közgyűlést megelőzően az éves beszámoló, az igazgatóság és a felügyelő bizottság jelentésének lényeges adatait, valamint a napirenden szereplő előterjesztések összefoglalóját és a határozati javaslatokat.

A rendes közgyűlést a társaság ettől függetlenül megtartja, ám ez formális lesz, valószínűleg mindössze néhány percig tart, mivel a napirendi pontokról nem tudnak érdemben tárgyalni.

MTI / Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!