2p

Ha a gépek és berendezések működésekor keletkezett információt kombináljuk a 3D-s nyomtatással, flexibilis robotokkal vagy önműködő járművekkel, teljes iparágak alakulnak át, vagy meg is szűnnek - nyilatkozta a General Electric magyarországi leánycégének elnöke a Világgazdaságnak adott hétfői interjúban.

Joerg Bauer szerint a digitalizációhoz előbb alkalmazkodó vállalatok lesznek az átalakulás nyertesei, a tétlenül várakozók pedig a vesztesei. Mint mondta, a munkavégzésben közeleg a robotok és a mesterséges intelligencia térnyerése, egyre kevesebb fizikai és adminisztratív munkát végző alkalmazottra, viszont egyre több magasan képzett dolgozóra lesz szükség. Ha egy munkafolyamat algoritmizálható, egy számítógép már ma is képes elvégezni - közölte.
 
 

Az elnök a várható változásokról annyit mondott, Magyarországon nem terveznek cégeladást, de egy ilyen üzlet sosem zárható ki, például egy globális döntéshez kapcsolódóan. Bármikor megeshet például, hogy egy üzletágnak - például a háztartási eszközök gyártásának - új tulajdonost keresnek majd. Arra a kérdésre, hogy a GE magyar leányvállalata tervez-e elbocsátásokat, Joerg Bauer úgy válaszolt, abba fektetnek pénzt, ahol az megtérül.

Példaként hozta a kis- és közepes erőművek összeszerelését végző gyárat, ahová tavaly új embereket vettek fel. A fényforrásüzletág helyzete ettől némileg eltér, a LED-es világítótestek felé történő eltolódás kihat a magyarországi gyártásra is, bár a vártnál lassabban.
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!