Ezekkel együtt összesen kilenc ügyben folytat vizsgálatot a GVH kartellcsoportja. Köztük van a vasúti árufuvarozással kapcsolatos ügy és a taxisok feltételezett közbeszerzéses visszaélése is. Legutóbb a malmokat lepték meg a versenyhatóság előzetes értesítés nélkül megjelenő képviselői, mert a rendelkezésre álló adatok szerint azok felosztották egymás között a lisztpiacot. Az eljárás valamennyi hazai malomipari vállalkozást érinti.
A kartellcsoport vezetője, Szolnoky Péter elmondta: a rajtaütésszerű versenyhatósági fellépést mindig igen részletes, alapos és egyre hosszadalmasabb információgyűjtés előzi meg. Ennek mikéntjét a törvény nem határozza meg, gyakorta egy-egy panasz vagy névtelen bejelentés nyomán indulnak el, tájékozódnak a sajtóból, az internetről. Nemegyszer szakmai konferencián vagy más jellegű, szűkebb-tágabb körű beszélgetéskor bukkannak rá a hiányzó láncszemre.
A feltételezésekkel ellentétben titkosszolgálati eszközökkel soha nem élnek, ezt nem is tehetik meg. Ugyanakkor törekedniük kell arra, legyen elegendő bizonyítékuk, hogy a bíróságtól zöld utat kapjanak a házkutatáshoz.
A vizsgálat elindítása még nem jelenti azt, hogy az érintettek a jogsértést elkövették. Az eljárás célja a tények tisztázása, a feltételezett versenykorlátozó szövetkezés elkövetésének bizonyítása. Előfordul, hogy a gyanú alaposnak tűnik, de azt mégsem támasztja alá a hivatali vizsgálat. Így például a közelmúltban bizonyíték híján megszüntette a GVH a brókercégek és a borászok ellen indított eljárásokat, írja a Világgazdaság.