A miniszterelnök főtanácsadójának tájékoztatása szerint a találkozót az osztrák fél kezdeményezte, annak érdekében, hogy az osztrák olajtársaság vezetője személyesen is lehetőséget kapjon álláspontja kifejtésére. Banai Károly - aki maga is részt vett a megbeszélésen - a félórás eszmecserét higgadt hangvételűnek és tárgyszerűnek nevezte.
Gyurcsány Ferenc megerősítette, hogy barátságtalan lépésnek tartja, ha Magyarországon stratégiai ágazatban kulcsszerepet játszó vállalat esetében egyeztetés nélkül kezdeményeznek felvásárlást. A miniszterelnök azt is megerősítette: támogatja, hogy a Mol független vállalat maradjon - hangsúlyozta a főtanácsadó.
Az egyeztetésen mindkét fél megállapította, hogy sem az álláspontok, sem a körülmények nem változtak: a miniszterelnök a magyarok, az OMV a részvényesek érdekeit védi és tartja szem előtt.
Daróczi Dávid kormányszóvivő délelőtt jelentette be, hogy "kölcsönös egyeztetés és megállapodás eredményeként" Alfred Gusenbauer osztrák kancellár fogadta Hernádi Zsoltot, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatóját, Gyurcsány Ferenc pedig találkozik az OMV vezérigazgatójával, Wolfgang Ruttenstorferrel. Hernádi Zsolt a múlt héten járt az osztrák kancellárnál.
Mint ismert az OMV szeptember végén bejelentette: a Mol-részvények 20,2 százalékának birtokában "olyan helyzetben van", hogy kész vételi ajánlatot tenni a Molra, részvényenként 32000 forintért. A kormányszóvivő ezután azt mondta, az osztrák vállalat addigi akcióit barátságtalan lépésnek, ellenséges felvásárlásnak tekintik. Az ügyben Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is megszólalt és jelezte: újraállamosításnak tartaná, ha az OMV átvenné az irányítást a Mol felett.
A Mol és az OMV ügyében Gyurcsány Ferenc és Alfred Gusenbauer többször is egyeztetett: június végén telefonon beszéltek, októberben pedig együtt vacsoráztak Bécsben. A témáról minden bizonnyal szó lesz a magyar és az osztrák kormány csütörtöki együttes ülésén is Budapesten.