Az indiai cég a szerződés aláírását 27 feltételhez kötötte. Ezek közül az egyik, hogy az állam évente 3000 traktort szubvencionáljon. Az üzem vezetősége, a szakszervezetek tagjai és a brassói képviselők a héten Gheorghe Pogea kormányfő-helyettessel egyeztettek a szubvencionálás lehetőségéről. Pogea az Európai Unióra hivatkozva azonban elhárította a kérést, ugyanis a közösségi jogszabályok csak ritka esetben engedélyezik az állami támogatások nyújtását.
A befektető javaslatára jövő héten szögezik le az üzlet nyélbeütésének végső időpontját. Dumitru Puchianu képviselő azonban már egy B-terv létezéséről beszélt. Eszerint a termelést átszerveznék és visszafognák egy 35 hektáros területre, a 150 hektárig fennmaradó rész pedig eladósorba kerülne. Az sem kizárt, hogy a gyár több állami tulajdonban maradó társaságra szakad.
Az Állami Privatizációs Ügynökség június 27-ig várta a Tractorul társaságra a befektetők ajánlatát. Kizárólag a traktorgyártással, illetve forgalmazással foglalkozó ágazat képviselőinek az ajánlatait vették figyelembe.