
További milliárdos tételt jelenthet az energiaárak emelkedése, és a jövőre magasabb infláció hatásával még nem is számolt a cég - tette hozzá a vezérigazgató.
A gyógyszerek tb-támogatására vetített, tervezett 14 illetve 16 százalékos adó mintegy 3,3 milliárd forint elvonást jelent a Richter számára, az orvoslátogatók után fizetendő regisztrációs díj 700 millió forint, a szolidaritása adó 3 milliárd forint kiesést okoz. A 7 milliárd forintos összeg a Richter kutatás-fejlesztési költségeinek a felét jelenti.
A parlament előtt lévő gyógyszer-gazdaságossági törvénytervezet szerint a gyártóknak a fix támogatású készítményeik után a termelői árra eső tb-támogatás éves összegének 14 százalékát, a nem fix összegű támogatásban részesülő készítmények esetében pedig a 16 százalékát kell befizetniük a gyógyszerkasszába.
Bogsch Erik szerint a tervezett intézkedés indokolatlanul sújtja a generikus termékek gyártóit. Az ilyen típusú, alacsony árú termékeken átlagosan 7 százalék nyereség képződik, míg az eredeti készítményeken mintegy 40 százalék.
A vezérigazgató a Richter első kilenc havi teljesítményét értékelve elmondta, hogy a gyógyszergyár belföldi forgalma 6 százalékkal csökkent, amire 14 év óta nem volt példa. A Richter 2006 első három negyedévében nem konszolidáltan 130,163 milliárd forint árbevételre tett szert, ami 25,4 százalékkal haladja meg a tavalyi év azonos időszakának bevételét. Exportból 482,7 millió dollár bevétele származott, 26,3 százalékkal több, mint 2005 első kilenc hónapjában.