2p

A brit munkaadók évente huszonhárom milliárd font értékű túlóra kifizetésével tartoznak alkalmazottaiknak, derül ki a BBC Online cikkéből.

Az európai viszonylatban legtöbbet dolgozó brit munkavállalók közül ötmillióan érintettek a gyakorlatilag ingyen ledolgozott túlórázás kérdésében. A legáldozatosabb alkalmazottak a tanárok, a farmok munkavezetői, a civil szervezetek munkatársai, és az egészségügyben dolgozók.

A TUC szakszervezet, mely a számítást tartalmazó felmérést elkészítette, idén először kinevezte február huszonhetedikét a Dolgozz Magadért Napnak. Az átlagos brit alkalmazott ugyanis, ha a ki nem fizetett túlórákat figyelembe vesszük, évi negyven napot dolgozik ingyen, elsősorban az államnak, és utána kezd csak el saját zsebére dolgozni. A legtöbb kifizetetlen túlmunkával terhelt tanárok azonban a TUC publikációja szerint január 1-től március 27-ig gyakorlatilag ingyen dolgoznak, és csak az év további részében kezdenek fizetésért dolgozni.

A szakszervezet felhívja a figyelmet a túlórázás számos káros hatására: a túlterhelésből adódó egészségügyi problémák mellett nem elhanyagolható következmény a partnerkapcsolatok gyengülése, vagy a gyereknevelésben terén jelentkező problémák.

A túlórázás nem feltétlenül jelent produktivitást. A BBC cikke szerint annak ellenére, hogy Európában Nagy-Britanniára jellemzőek a leghosszabb munkanapok, az egy munkaórában megtermelt GDP tekintetében Franciaország és Németország is megelőzi a szigetországot.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!