A Kaszpi-tenger térségéből az unióba vezető Nabucco körüli egyik nehézség az, hogy még nem világos, honnan fogják előteremteni az évi 30 milliárd köbméternyi kapacitást tápláló gázmennyiséget.
Piebalgs most emlékeztetett rá, hogy Azerbajdzsán és Türkmenisztán is ígérte már a vezeték ellátásának segítését (utóbbi mintegy 10 milliárd köbméterrel). Ismét kizárta viszont, hogy Oroszország is bekapcsolódjon a Nabucco programba - a beruházás célja éppen az, hogy az orosz függést csökkentse a beszerzési források szerteágazóvá tételével.
Piebalgs most elmondta, hogy Iraktól évi mintegy ötmilliárd köbméter gázt vár az EU az ottani helyzet viszonylagos rendeződése és a vezetékek kiépítése után, akár már 2-3 éven belül. Egyiptom évi kétmilliárd köbmétert szállít majd az unióba, ha a jelenleg Egyiptom-Jordánia-Szíria nyomvonalú arab gázvezetéket összekötik a török hálózattal is - utóbbi a jövő év végéig várható.
Az EU éves importgáz-szükséglete eléri a 130 milliárd köbmétert, ennek 90 százaléka Oroszországból, Norvégiából és Algériából származik, a legnagyobb szállító Moszkva.