1p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Orosz cégek 5-6 ezer megawatt összteljesítményű, elektromos áramot termelő létesítmények építéséről tárgyalnak Iránnal.

Ezt Alekszandr Novak orosz energiaügyi miniszter közölte, hozzátéve, hogy összességében mintegy 10 milliárd dolláros ügyletről van szó. A miniszter arra nem tért ki, hogy milyen áramtermelő létesítmények építéséről egyeztetnek orosz vállalatok Iránnal.

A hét közepén a RIA hírügynökség anonim forrásokból származó értesülésekre hivatkozva azt közölte, nyolc új atomreaktort építhet Iránban Oroszország, s erről még az idén aláírhatják a szerződést. Orosz közreműködéssel épült Irán egyetlen működő atomreaktora Busherben.

Az orosz és az iráni kormány 1992-ben állapodott meg arról, hogy atomerőművet építenek a Perzsa-öböl menti országban, és a felek 1995-ben írták alá az első energiablokkról a szerződést. 2001-ben kezdték csak meg a berendezések szállítását. A busheri atomerőmű úgynevezett fizikai indítása 2010. augusztus 21-én a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) felügyelete alatt történt.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!