2p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Rendkivül alacsony szintű munkamorál az informatikusokat, és a kedvező gazdasági kilátások, valamint a bővülő IT álláskinálat ellenére a terüketen dolgozók közül sokan érzik fenyegetve magukat.

Rendkivül alacsony szintű munkamorál jellemzi az informatikusokat, és a kedvező gazdasági kilátások, valamint a bővülő IT álláskínálat ellenére a terüketen dolgozók közül sokan érzik fenyegetve magukat.

Olyannyira negatív az amerikai informatikai szakemberek hozzállása, hogy az már a cégek produktivitására is rossz hatással van, derült ki a META Group kutatóintézet elemzéséből, melyet 650 cég bevonásával készítettek.

A megkérdezett vállalatvezetők 72 százaléka szerint igen kevéssé motiváltak az informatikai szakemberek, és ez szervezeti problémákat is okoz: mindez annak ellenére igy van, hogy a megvizsgált cégek 76 százaléka mintegy 20 százalékkal magasabb fizetést nyújt az IT alkalmazottaknak, mint az átlagos beosztottaknak. A területen dolgozók igen keresettek az USA munkaerő-piacán: kifejezetten szakember-hiány mutatkozik a vezeték nélküli és biztonsági technológiák, valamint az adatkezelés terén. Erőteljes igény van továbbá alkalmazásfejlesztők és hálózati szakemberek iránt is.

A kutatóintézet tanulmánya szerint elősorban az elmúlt évek eseményei ásták alá az informatikusok morálját. A világgazdasági recesszió érzékenyen érintette a vállalati IT-büdzséket és így az egész informatikai ipart is. A folyamatos költségcsökkentés, a sorozatos elbocsátások és a jelenleg is zajló kiszervezési hullám miatt a szakemberek cégük iránti elkötelezettsége, bizalma és munkakedve erősen visszaesett. A META Group szerint a cégeknek perspektivákat kell mutatniuk az informatikusoknak, és hatékony ösztönző megoldásokat kell bevetniük.

(Menedzsment Fórum)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!