3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A jó vezetőnek számos tulajdonsággal kell bírnia. Nem elég, hogy szakmai ismeretekkel rendelkezik, számos emberi tényező van, amely meghatározza a munkája végeredményét. Egy jó vezetőnek tudni kell hatni az emberekre, emellett inspirálni, motiválni és irányítania kell. És hogy mi kell ahhoz, hogy minden fronton sikerrel álljon helyt a menedzser, az alábbiakban megpróbáljuk összegyűjteni.

Szociális készség

Az empátia és a szociális készség az egyén másokkal való kapcsolatának menedzselésének képessége. A társas kapcsolatokban való jártasság nem csak azt jelenti, hogy valaki barátságos és kedélyesen el tud beszélgetni bárkivel. A szociális készség sokkal inkább a közös alap megtalálásának és az összhang megteremtésének képessége, azaz a befolyásolás művészete, a kapcsolati hálózatok kiépítésének mesteri művelése. A fejlett szociális készséggel rendelkező embereknek széles az ismertségi körük, és bárkivel megtalálják a hangot. Ez nem azt jelenti, hogy érdekeiknél fogva folyamatosan építik "network"-jüket, hanem azt, hogy tudják, egyedül nem képesek elérni álmaikat, és társak bevonása szükséges. Széles körben ismerkednek és kapcsolataik körét nem korlátozzák, tudják, hogy a megszerzett ismertségek a jövőben hasznukra lehetnek.

A szociális készség az érzelmi intelligencia alkotóelemeinek betetőzése. A motiváció, önismeret, önuralom és az empátia mind szükséges ahhoz, hogy valaki hatékonyan tudjon kapcsolatokat kialakítani és fenntartani. A fejlett szociális készségű emberek ügyesek csapatok vezetésében, jó rábeszélők, tudják, hogy mikor érveljenek érzelmi alapon és mikor racionálisan.

Érzelmi intelligenciát tanulni

Tudományos felmérések igazolják, hogy az érzelmi intelligenciának genetikai oldala is van, mindazonáltal olyan képesség, amely fejleszthető. Először is a korral nő. Másodszor is tanulható. Az érzelmi intelligencia az agy limbikus rendszerében születik, itt van érzéseink, ösztöneink vezérlő központja. Kutatások igazolják, hogy a limbikus rendszer erős motivációval és őszinte akarással fejleszthető. A régi viselkedési minták feladása és újak elsajátítása sok időt igényel és nem a konvencionális képzési útvonalat igényli, hiszen nem egy egyszerű logikai tanulásról van szó. Kitartás és gyakorlás szükségeltetik az érzelmi intelligencia növeléséhez.

Az empátia tanulása esetén például rendszeres őszinte visszacsatolás szükséges a többiek részéről, hogy mennyire voltunk képes meghallgatni másokat, odafigyelni és megérteni érzéseiket. Egy menedzser, aki elszántan jobb empatikus készséget akart kifejleszteni magában, olyan országba utazott, amelynek nem beszélte nyelvét és figyelemmel kísérte saját reakcióit, hogy miként reagál idegen dolgokra. Megszégyenülve tért haza, és otthon megkérte oktatóját, hogy kíméletlenül figyelmeztesse, ha nem a megfelelő hozzáállást tanúsítja társai iránt. Videót is készíttetett magáról tárgyalásai közben, hogy e módon is elemezhesse viselkedését. Hosszú hónapokon keresztüli odafigyeléssel sikerült elérnie, hogy érzelmi intelligenciája megnőtt és munkahelyi teljesítménye is növekedett.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!