"Az előzetes kiválasztási folyamat során, amint az a BCR (Román Kereskedelmi Bank) privatizációja esetében is nagyon jól működött, az ár meghatározó tényező. Jelenleg eljutottunk abba a fázisba, ahol azt remélem, hogy az ajánlott ár eléggé magas lesz ahhoz, hogy megérje átadni a CEC többségi tulajdonrészét" - mondta Vladescu román lapoknak. A pénzügyminiszter kijelentette, hogy az előzetesen kiválasztott bankok bármelyike képes biztosítani a CEC további intézményi fejlődését, így egyiket sem részesítik előnyben a másikkal szemben.
Az mfor.hu által korábban idézett elemzők szerint ugyanakkor ez esetben lehet, hogy hiába számolnak a románok a pénzügyminiszter által említett BCR esetében bekövetkezett forgatókönyvvel. Az akkor a kormányt is meglepően magas árat ugyanis a végső megmérettetésbe került vevők - legalábbis nyilatkozataik szerint - vonakodnak megadni.

A magyar társaság vezetői közül többen, legutóbb például Wolf László vezérigazgató-helyettes nyilatkozott úgy: nem számítanak rá, hogy a román hatóságok "elfogadható áron" kínálják eladásra a CEC-et. Egy múlt heti frankfurti bankügyi konferencián annak a véleményének adott hangot, hogy a kormány ínyére való irreális árversenybe viszont nem kívánnak részt venni.
Mint ismert az OTP mellett a görög National Bank of Greece kerültek a kiválasztási folyamat utolsó körébe. A kormány illetékesei korábban azt mondták, hogy bármely pillanatban leállítják a privatizációs folyamatot, ha ezt szükségesnek találják. Ugyan mindkét pályázó feltett célja, hogy erősítse pozícióját Romániában, ám miután kisebb saját hálózattal már rendelkeznek, feltételezhető, hogy a nyilatkozataikban hangoztatott értékelési elveknek megfelelő ajánlatot tesznek majd az állam által felajánlott 69,9 százalékos tulajdonrészre.