Az OTP Bank Nyrt. illetékese az MTI érdeklődésére azt a tájékoztatást adta, hogy "Lengyelország nem szerepelt és nem szerepel az OTP Bank akvizíciós stratégiájában deklarált elsődleges célpontok között." Juszczak részleteket a tárgyalásokról nem közölt.
A Reuters emlékeztet arra, hogy az OTP és a PKO BP azon kevés nagyobb közép- és kelet-európai bankok közé tartozik, amelyek nem állnak külföldi bankok ellenőrzése alatt. A PKO 21,6 milliárd eurós piaci tőkeértékét tekintve Közép-Európa egyik legnagyobb tőzsdén jegyzett cége, míg az OTP 12,5 milliárd eurós tőkeértékével a második legnagyobb tőzsdén jegyzett társaság.
Az OTP ambiciózusan terjeszkedett az elmúlt években, leánybankokat működtet Oroszországban, Ukrajnában, Bulgáriában, Szlovákiában, Romániában, Szerbiában, Horvátországban és Montenegróban. A bank a közelmúltban közölte, hogy további felvásárlási célpontokat keres, de viszonylag kisebb befektetések után néz, főként a volt Szovjetunióban.
Juszczakot, akit tavaly a korábbi konzervatív kormány nevezett ki, Jerzy Pruski, a lengyel központi bank elnökhelyettese váltja fel a PKO BP élén.
Az új lengyel jobbközép kormány az államnak a PKO BP-ben lévő, 51 százalékos állami rész csökkentését mérlegeli.