A világ vezető logisztikai ingatlanfejlesztő és kereskedelmi vállalkozása 23.300 négyzetméteres elosztóközpont építését kezdte meg Budaörsön. A létesítményt a Geodis Magyarország Logisztikai Kft. lízingeli majd.
A Világgazdaság információi szerint a ProLogis az új beruházással másfélszeresére növeli magyarországi ingatlanjainak alapterületét.
A cégnek jelenleg két, összesen több mint 60 ezer négyzetméter alapterületű épülete van Magyarországon, az M5-ös autópálya mellett, Gyálon. Utóbbi létesítmények kihasználtsága mára maximálissá növekedett. A ProLogis emellett szeptember elején megnyitja budapesti irodáját is.
A tavaly 730 millió dollár forgalmat lebonyolító amerikai vállalat a világ 71 országában 26,6 millió négyzetméter összterületű logisztikai központot tart fenn.
A cég itthon szoros együttműködést épített ki a Geodis csoporttal, amely az autó-, a háztartásikészülék- és a ruházati ipar számára egyaránt vállal logisztikai feladatokat, írja a Világgazdaság.
Logisztikai óriásközpont épül Budaörsön
Több mint 20 ezer négyzetméteres elosztóközpontot épít Budaörsön a világ vezető logisztikai ingatlanfejlesztője, az amerikai ProLogis cég. A létesítmény várhatóan 2005 elejére készül majd el, számol be a Világgazdaság.