Az ellenzéki képviselő csütörtöki sajtótájékoztatóján kiemelte: az államfő által az Országgyűlésnek visszaküldött, majd a Ház által újra megszavazott törvény figyelmen kívül hagyja azt, hogy a munkavállalónak joga van tudni, munkaadója milyen indokok alapján kíván tőle megválni. Gúr Nándor szerint a törvény miatt még kiszolgáltatottabbak lettek a munkavállalók. Szükségszerű, hogy az elbocsátás kapcsán legyen valós, okszerű indok - mondta. Felhívta a figyelmet arra, hogy még a rendkívüli felmondás esetében is indokolnia kell a munkaadónak az elbocsátást. Közölte: az MSZP az Alkotmánybírósághoz fordult a kormánytisztviselői törvény miatt.
Sólyom László köztársasági elnök hétfőn írta alá - a korábban általa visszaküldött - a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvényt. A törvény szerint a kormánytisztviselők munkaviszonyát az állam indoklás nélkül, két hónapos felmondási idővel megszüntetheti.
A jogszabályt, annak június 8-i elfogadását követően az államfő nem írta alá, hanem megfontolásra visszaküldte az Országgyűlésnek. A Ház zárószavazás előtt egy módosító csomag elfogadásával kibővítette a törvényt, annak hatálya alá vonta a közigazgatási államtitkárokat és a helyettes államtitkárokat, azaz a szakmai vezetőket; nem változtatott viszont a parlament azon a passzuson, amellyel az államfő nem értett egyet: így a munkáltatók a kormánytisztviselőket indoklás nélkül menthetik majd fel. A köztársasági elnök álláspontja szerint az indoklás nélküli elbocsátás lehetősége ellentétes az Európai Unió jogával.
MTI/Menedzsment Fórum